Tallinn on sel talvel oma tänavatele puistanud pea 6000 tonni soola

Lumesahk tööhoos
Lumesahk tööhoos Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Tallinn on tänavusel talvel linna teedele-tänavatele puistanud libedusetõrjeks 5832 tonni kloriide, ütles abilinnapea Kalle Klandorf linnavolikogu liikme arupärimisele vastates.

Näiteks mullusel talvel, mil külmakraade ninh lund ja jääd oli vähe, kasutas Tallinna teehooldeks kogu talve jooksul 2621 tonni kloriide. Seevastu aasta varem läks talvehooajal teedele 7578 tonni kloriide, teatas Klandorf.

Linna keskkonna- ja kommunaalameti ja linnatänavate hooldust teostavate lepingupartnerite vahel sõlmitud töövõtulepingu järgi on kloriididena lubatud kasutada naatriumkloriidi (NaCl),kaltsiumkloriidi (CaCl2) ja magneesiumkloriidi (MgCl2).

Klandorfi sõnul on just soolad ainus viis, et muuta kõrgemate seisunditasemetega tänavad nõuetele vastavalt lume- ja jäävabaks.

"Kloriididest loobumiseks oleks tarvis muuta majandus- ja taristuministri määrust ja ümber mõtestada teehoolduse põhimõtted," märkis Klandorf.

Koostöös linna lepinguparnteritega on uuritud ja katsetatud alternatiivseid jää- ja lume sulatusaineid ning katsetatud erinevat päritolu soolade efektiivsust lume ja jää sulatamisel, teatas Klandorf.

Klandorf märkis ka, et Tallinn on tänavu jaganud libedustõrjeks korteriühistutele ja kinnistute omanikele 238,5 tonni graniitsõelmeid.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: