Tallinn kinnitas õppekorralduse neljapäevast

Tühi klassiruum.
Tühi klassiruum. Autor/allikas: Juhan Hepner/ERR

Piirangute tõttu jäävad neljapäevast Tallinna üldhariduskoolides distantsõppele kõik kooliastmed, lasteaialapsed soovitatakse võimalusel jätta koju.

Alates neljapäevast ei saa lisaks põhikooli- ja gümnaasiumiastmele kontaktõppel osaleda ka algklassid.

Tallinna koolid pakuvad alates neljapäevast neile 1.-4. klassi õpilastele, kelle vanematel puudub võimalus päevasel ajal koos lastega kodus olla, hoidu ja kontakttegevusi neli tundi päevas, kell 8–12.

Hariduslike erivajadustega õpilastele tagatakse turvaline ja sobiv õppevorm lähtuvalt nende vajadustest. Arvestades, et toimetuleku- ja hooldusõppel olevad õpilased vajavad täiendavat abi ja tuge õppimisel, tagatakse neile vanemate soovi korral kontaktõpe. Kui vanemad seda ei soovi, jäävad lapsed distantsõppele.

Lihtsustatud riikliku õppekava alusel õppivad õpilased on valdavalt distantsõppel. Igale õpilasele tagatakse sobiv õppevorm lähtuvalt õpilase erivajadusest.

Tavakoolis õppivate erivajadustega õpilaste õppetööd korraldavad koolid paindlikult, lähtudes õpilaste vajadustest ja kooli võimalustest.

Distantsõppe perioodil saavad õpilased üks kord nädalas ka koolitoidupakke, mille saab reeglina kätte oma koolist. Algklassiõpilastele, kellele võimaldatakse koolis kontakttegevusi, pakutakse koolis ka toitlustust.

Huvitegevusi siseruumes ei toimu. Välitingimustes on huvitegevus lubatud üksnes 2+2 reeglit arvestades. See tähendab, et koos tohib liikuda ja sportida maksimaalselt kaks inimest (sealhulgas juhendaja) ning teistest inimestest tuleb hoida vähemalt kahemeetrist vahemaad.

Lasteaiad jäävad avatuks, kuid kui vähegi võimalik, soovitatakse lasteaialapsed jätta koju.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: