Fotod: Eestisse saabus kaheksa USA õhuväe hävituslennukit

Esmaspäeval saabus Ämari lennubaasi kaheksa Ameerika Ühendriikide õhuväe hävitajat F-15E ja F-15C ning kaks tankerit KC-135

Lennukid osalevad õppusel Baltic Trident ja jäävad Eestisse 19. märtsini.

Õppuse käigus lendavad lennukid terve töönädala jooksul madallennualadel üle Eesti, kuid mitte madalamal kui 152 meetrit. Õppuse peamine eesmärk on harjutada lähiõhutoetuse läbiviimist õhutulejuhtidega ning õhk-õhk õhuoperatsioonide taktikalist juhtimist sihitajatega.

Lisaks testitakse õppuse käigus Ämari lennurajal paiknevat püüdursüsteemi ning harjutakse koostööd Eesti ja liitlaste pilootidega. Õppusel osalevad lisaks Eestile ka Soome, Saksamaa, Poola, Leedu ja Suurbritannia.

"See õppus annab hindamatuid väljaõppevõimalusi meie õhuväelastele, kes töötavad koos liitlasjõududega keerukate õhuoperatsioonide raames," ütles õhuväe ülem brigaadikindral Rauno Sirk.

"Koostööharjutused meie alaliste ja ühiste liitlastega tõstavad meie võiduvõimalusi ning suurendavad kollektiivse kaitse tõhusust sõjalise agressiooni tõrjumisel ja heidutamisel," ütles Ameerika Ühendriikide 48. hävitajate tiiva ülem kolonelleitnant Jason Camilletti.

48. hävitajate tiiba kuuluvate hävitajate alaline kodubaas on Suurbritannias Lakenheath'is paiknev Briti kuningliku õhuväe baas. Tankerlennukid pärinevad Briti kuningliku lennuväe Mildenhalli baasis paiknevast 100. tankereskadrillist.

Selliseid õppuseid korraldavad Ameerika Ühendriigid regulaarselt, et hinnata oma valimisolekut ning vajadusel täita ka enda julgeolekukohustusi. Samuti suurendatakse harjutustega NATO liitlaste treenitustaset, mis on vajalik potentsiaalsetele kriisidele reageerimiseks üle maailma.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: