Soome lõunapiiril kehtib tervisekontrolli ja koroonatesti nõue

Soomes hakkas neljapäevast kehtima kohustusliku tervisekontrolli ja koroonatesti nõue kõigile Lõuna-Soome piiripunktide kaudu riiki saabujatele. Erand tehakse vaid veokijuhtidele, Helsingi-Vantaa lennujaama transiitreisijatele ning alla 12-aastastele lastele.

Kõik Soome saabujad peavad piiripunktis esitama kõige enam kolm ööpäeva vana tõendi negatiivse koroonatesti kohta või tegema testi sealsamas kohapeal. Testist vabastab ka viimase poole aasta sees läbi põetud koroona, kui seda suudetakse usaldusväärselt tõendada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Nõudmine puudutab reisijaid, kes tulevad riikidest, mille nakatumisnäitaja on üle 25.

Soome rahvatervise eest vastutav minister Krista Kiuru viitas pressikonverentsil ka sellele, mis kasu piiriülese liikumise piiramisest ja kontrollimisest on.

"Välismaalt saabunute osakaal Soome nakatumistest on püsinud madal, kuigi naaberriikides on olukord väga hull. Reisimise ja piiriülese liiklusega on praegu seotud 1,7 protsenti Soomes tuvastatavatest nakatumistest," rääkis Kiuru.

Et olukord selline ka püsiks, kehtivad lisaks neljapäeval jõustunud enda koroonatuse tõendamise nõudele endiselt ka ranged reisimispiirangud.

Eesti elanikest tohivad Soome minna vaid teatud strateegiliste elualade esindajad või oma lähisugulaste külastajad.

Koroonatest on kohustuslik ka Helsingi-Vantaa lennuvälja või Vaalimaa piiripunkti kaudu Soome sisenejatele.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: