Pärnu maavalitsuse hoonest saab kaasaegne riigimaja

Foto: ERR

Kunagisest Pärnu maavalitsuse hoonest saab tänapäevane riigimaja. Viiekorruselise hoone ümberehitustööd algasid veebruaris pärast vabariigi aastapäeva, novembriks peavad tööd tehtud olema.

Ehitusfirma Haart Ehituse töömeestel on senine tööaeg kulunud lammutamisele ja seda jätkub veel mõnda aega. Akadeemia 2 riigimajja on kavandatud 85 töökohta ja kolm kaugtöökohta, kokku tuleb riigimajja kaheksa riigiasutust, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Oli seal varasemalt regionaalhaldustalitus, muinsuskaitseamet, riigi tugiteenuste keskus ja keskkonnainvesteeringute keskus. Need asutused jäävad sinna. Ja lisandub sotsiaalkindlustusamet, terviseamet, tööinspektsioon ja rahandusministeeriumi infotehnoloogiakeskus," rääkis Riigi Kinnisvara AS-i projektidirektor Kärt Vabrit.

Suur saal, mida seni on kasutatud suuremate konverentside pidamiseks, saab multifunktsionaalse olemuse, kus saab konverentside pidamise kõrval ka puhata ja vaba aega veeta. Esimesele korrusele tuleb asutusteülene klienditeenindusala.

Vabriti sõnul peaks praeguse plaani kohaselt valmima riigimaja novembris. "Detsembris me soovime selle maja juba avada ka kodanikele. Kokku kavatseme kuni 19 riigimaja terve Eesti peale ära ehitada. Igasse maakonda tuleb kas üks või kaks riigimaja ja me ei hakka neid eraldi kuidagi nimetama. Eristav teisest riigimajast ongi asukoha aadress," sõnas ta.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: