Suurbritannia valitsus plaanib riigi taasavada ja alustab masstestimist

Suurbritannia õpilastele korraldatav masstestimine
Suurbritannia õpilastele korraldatav masstestimine Autor/allikas: SCANPIX/PA/Ben Birchall

Suurbritannia alustatab sel nädalal inimeste masstestimist. Valitsus leiab, et kõiki inimesi peab nädalas kaks korda koroonaviiruse suhtes testima.

Kiirtestide massiline kasutamine algab reedel. Vanemad kooliõpilased alustasid kiirtestimise praktiseerimist juba eelmisel kuul, teatas The Times.

"Suurem testimine aitab vältida haiguspuhanguid ja aitab meil taastada normaalsem eluviis. Testid ei ole kohustuslikud," teatas valitsus.

Täiskasvanud saavad kiirtestid tellida koju või osta kohalikest apteekidest. Samuti pakuvad testimist mitmed töökohad. Vähemalt 100 000 ettevõtet on teatanud, et soovivad pakkuda kiirteste oma töötajatele.

Kodus tehtud testide tulemused tuleb registreerida veebis. Samuti saab helistada tervishoiuametisse. Inimesed kelle test osutub positiivseks, peavad ennast isoleerima ja tellima täpsema PCR-i (ninaneelu) testi.

"Suurbritannia avalikkus on viiruse levitamise peatamiseks teinud suuri jõupingutusi. Kuna me jätkame vaktsiiniprogrammi osas head arengut, on regulaarne kiirtestimine veelgi olulisem, et veenduda, et neid jõupingutusi ei raisata," ütles Suurbritannia tervishoiuminister Matt Hancock.

"Seetõttu korraldame nüüd kõigile tasuta kiirteste, mis aitavad meil viiruse levikut peatada. Saame naasta armastatud inimeste juurde ja teha asju, mis meile meeldivad," lisas Hancock.

Alates veebruari keskpaigast on koroonaviirusest tingitud surmajuhtumid Suurbritannias püsivalt langenud. Viimase nädala keskmine surmade arv oli samal tasemel kui eelmise aasta septembris.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: