Liiklusohtlik Sillamäe ristmik uueneb

Foto: Rene Kundla/ERR

Tallinna-Narva maantee ohutumaks muutmiseks ehitatakse sel aastal ümber Sillamäe ristmik.

Peaaegu kolmekilomeetrise lõigu ehitamine maksab 4,4 miljonit eurot ja töö teeb keeruliseks see, et üks teeosa viiakse kuus meetrit maa tasapinnast allapoole, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Pavlovi tänav ja Sillamäe-Viivikonna maantee viiakse üle Tallinna-Narva maantee eritasandilisena. Kaotatakse ära kõik samatasandilised pöörded ehk kõik pöörded toimuvad aeglustus- ja kiirendusradadega ehk kõik ettesõitmised ja muud sellised asjad peaks ära jääma," selgitas transpordiameti Ida teehoiu osakonna juhataja Anti Palmi.

Ümberehitatava ristmiku piirkonnas on politsei viimase viie aastaga fikseerinud üle 80 liiklusõnnetuse.

"Kahtlemata on tegemist liikluskorralduslikult liiklejatele ebamugava ristmikuga, mis nõuab uuendamist. Seetõttu on politseil hea meel, et see ristmik saab uuenduskuuri käigus värske ja kaasaegse ilme," rääkis Narva politseijaoskonna juhtivuurija Alan Vladimirov.

Ristmik peaks valmima 1. novembriks. Kuni 1. augustini on kõigile, ka ühissõidukitele suletud Sillamäe-Viivikonna kõrvalmaantee. Ümbersõit on suunatud Langevoja tee kaudu.

Sillamäe ristmiku ehitus on viimane osa 2016. aastal alanud Tallinna - Narva maantee Sillamäe piirkonna liiklusohutumaks muutumisel. Varasemalt on ehitatud kolm viadukti, sealhulgas Sillamäe raudtee viadukt. Lisaks on põhimaanteega ristuvate teede vähendamiseks Sillamäele ehitatud kogumisteed.

Sillamäe uus ristmik. Autor/allikas: Eskiis.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: