Kolmapäevast saavad vaktsineerima riskirühma inimesed vanusest sõltumata

Alates 21. aprillist oodatakse COVID-19 vastu vaktsineerima kõiki riskirühma kuuluvaid inimesi vanusest sõltumata ning kõiki inimesi, kes on vanemad kui 65-aastased või kes sel aastal veel 65 aastaseks saavad, sõltumata riskirühma kuulumisest, teatas haigekassa.

Riskirühma kuulumise kohta saab inimene infot oma perearstilt või patsiendiportaali avalehelt aadressil digilugu.ee jaotuses Minu andmed. Samuti annab riskirühma kuulumise kohta infot perearst.

Vaktsineerimiseks saab aja broneerida nii oma perearsti juures telefoni teel kui ka digiregistratuuris, kuhu lisavad vastavalt vaktsiinitarnetele aegu kõik haiglad ning 107 perearsti.

Haigekassa koostas riskirühma kuuluvate inimeste nimekirjad jaanuari alguse seisuga ning nendele inimestele on digiregistratuuri vaktsineerimisaja broneerimisvõimalus avatud. Ajad lisatakse digiregistratuuri vastavalt sellele, kuidas vaktsiini riiki jõuab.

Haigekassa juhatuse liige Maivi Parv ütles, et kuna vanemaealiste hõlmatus on jõudnud mitmes maakonnas ligikaudu 70 protsendi tasemele ning perearstid on suure osa oma nimistu vanemaealistest jõudnud vaktsineerimisele kutsuda, on aeg avada vaktsineerimisvõimalused järgmistele riski- ja vanuserühmadele.

"Oleme veel aprillis siiski olukorras, kus vaktsiini saabub riiki endiselt jaokaupa ning kui teie perearstil pole kohe aega pakkuda, saab ta teid enda juures ootenimekirja lisada. Kui digiregistratuuris pole kohe aega, tuleks jälgida nii kohalikku kui üleriigilist meediat ja haiglate sotsiaalmeediakanaleid, mille kaudu haiglad vaktsineerimisaegadest märku annavad," lisas Parv.

"Kuna patsientide andmetes võib olla muudatusi, siis kutsume kõiki üle 70 aasta vanuseid patsiente ka ise endast perearstikeskusele märku andma. Ühtlasi loodame, et need inimesed, kes on vaktsineerimisest varasemalt keeldunud ja nüüd ümber mõelnud, samuti oma perearstikeskusega ühendust võtavad," ütles perearstide seltsi juht Le Vallikivi.

Kuna praegu on riiki kõige enam saabunud Pfizer/BioNTech COVID-19 vastast vaktsiini, siis peaasjalikult seda hetkel pakutakse, mõnes piirkonnas on kasutusel Moderna vaktsiin. AstraZeneca vaktsiini on viimastel nädalatel riiki saabunud vähem ning sellest kaetakse peaasjalikult teise doosiga vaktsineerimisi.

Eestis on tööle hakanud ka digiregistratuuris vaktsineerimisaja broneerimise toetamise vabatahtlikest koosnev abiliin, kes juhendavad inimesi samm sammult telefoni teel nii, et inimene suudab endale ise digiregistratuuris aja broneerida. Abi saamiseks tuleks helistada telefonil 6003 033, kõnesid võetakse vastu iga päev kella 10-14.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: