Isamaa eestseisuse volituste pikendamist toetab enamik hääletanutest

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder.
Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Isamaa eestseisuse volituste pikendamist toetas 1004 erakonna liiget ehk 87 protsenti hääletanutest ja vastu oli 155 erakonna liiget.

Liikmete hääletus viidi läbi vastavalt erakonna volikogu 13. aprilli otsusele seoses asjaoluga, et eestseisuse volitused lõppevad selle aasta 11. mail.

Isamaa erakonna esimees Helir-Valdor Seeder kritiseeris Parempoolseid ja nimetas hääletust usaldushääletuseks praegustele juhtidele.

"Kuna Parempoolsete alternatiivne ettepanek ja aktiivne vastupropaganda sai väga väikese toetuse, siis kujunes sellest hääletusest omamoodi usaldushääletus tänastele juhtidele, kes näevad Isamaad konservatiivse ja väärtuspõhise aateparteina. Hääletustulemus näitab ka, et erakonna kollektiivse mõistusega on kõik korras ja eestseisuse ning volikogu mõistlikud ettepanekud leiavad erakonna enamuse toetuse," lisas Seeder.

Seedri hinnangul näitas hääletus, et erakond ei ole lõhenenud kaheks vastanduvaks pooleks, vaid Parempoolsed on väike kärarikas vähemus.

"Liikmehääletuse sõnum on selge: kaklus ja erakonna halvustamine liikmetele ei meeldi," kinnitas Seeder.

Isamaa esimees toonitas, et otsus on viiruse põhjustatud hädaolukorrast tulenev erand ning ta soovib üldkoosoleku kokkukutsumist võimalikult kiiresti.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: