X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Riik plaanib Tallinna vangla vana kinnistu uuel aastal müüki panna

Vana Tallinna vangla
Vana Tallinna vangla Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) planeeris Tallinna vangla vana kinnistu 2019. aasta alguses müüki panna, kuid plaan realiseerub pea kolm aastat hiljem ehk uuel aastal. Praegu toimuvad krundil aga lammutus- ja koristustööd.

RKAS-i kommunikatsioonijuht Mariliis Sepper selgitas ERR-ile, et esmalt oli plaanis aadressil Magasini 35 asuv krunt tõesti 2019. aastal maha müüa, kuid vahepeal kaalus RKAS krundile riigile vajalike hoonete rajamist. Seetõttu lükkusid aga esialgsed plaanid edasi.

"Tänaseks ükski idee realiseerunud ei ole ning seega läheme edasi kinnistu ettevalmistamisega müügiks. Kinnistul lammutatakse kogu hoonestus, see annab ka olulise lisaväärtuse, kus esiteks uus omanik ei pea ise hakkama neid töid teostama. Ning teiseks on kinnistul selliselt suurem rahaline väärtus," sõnas Sepper.

Praegu toimub krundil aga lisaks amortiseerunud hoonete lammutamisele ka kütteõli reostuse likvideerimine. Sepper selgitas, et tööde tegemiseks on saadud toetust ka Keskkonnainvesteeringute Keskuselt ja KredExilt.

Aasta lõpuks peaks kõik tööd valmis saama ning siis paneb RKAS kinnistu müüki, lisas Sepper.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: