Välismaalased ei tohi enam Kasahstanis osta põllumaad

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Protestid Kasahstanis Autor/allikas: SCANPIX/AFP/RUSLAN PRYANIKOV

Kasahstani president Kassõm-Žomart Tokajev allkirjastas seaduseelnõu, mis keelab riigis põllumaade müümise ja rentimise välismaalastele.

Uue seaduse kohaselt ei saa Kasahstanis põllumaad omada ega rentida välismaalased, kodakondsuseta isikud, välisettevõtted, välisomandis olevad Kasahstani ettevõtted ja rahvusvahelised organisatsioonid, teatas Rferl.

Kasahstanis toimusid 2016. aastal alguses meeleavaldused. Protestijad ei tahtnud, et valitsus plaanib meelitada välisinvesteeringuid põllumajandussektorisse. Valitsus kehtestas siis põllumaa müümisele välismaalastele viie aastase moratooriumi. 

Meeleavaldused lõppesid pärast seda, kui valitsus otsustas loobuda välismaalaste investeeringute ligimeelitamisest. Meeleavalduste juhtidele Talghat Ayanile ja Maks Boqajevile mõisteti aga viis aastat vangistust. Mõlemat süüdistati sotsiaalsete rahutuste organiseerimises ja valeandmete levitamises. 

Ayan vabastati tingimisi 2018. aasta aprillis. Boqajev vabastati selle aasta veebruaris. 

Kasahstanis puhkesid kevadel aga uued meeleavaldused. Valitsus lubas siis välismaalastel rentida Kasahstani metsamaid. 5. mail valitsus siiski keelas välismaalastel metsamaade rentimise.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: