Politsei otsis läbi Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti ruume

{{1622626620000 | amCalendar}}
Foto: Priit Mürk/ERR

Keskkriminaalpolitsei teostas kolmapäeval läbiotsimist Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti ruumides, tegu on riigihangete seaduse rikkumist puudutava uurimisega, ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

"Meile teadaolevalt kahtlustatakse üht praegust ja üht endist kommunaalameti töötajat riigihangete seaduse rikkumises 2018. aasta lepinguga," ütles Kõlvart.

Kõlvarti sõnul on linnavalitsusel infot praegu väga vähe. "Meil ei ole võimalust midagi rohkem jagada. Teeme praegu politseiga koostööd, et loodetavasti lähiajal saame selguse," lausus Kõlvart.

Hiljem öeldi linnavalitsusest ERR-ile, et tegemist ei ole keskkonna- ja kommunaalameti juhataja Ain Valdmanniga.

Keskkriminaalpolitseist kinnitati, et keskkriminaalpolitsei ametnikud viivad läbi menetlustoiminguid korruptsioonikuriteo uurimise raames.

"Ühte praegust ja ühte endist Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti töötajat kahtlustatakse riigihangete teostamise nõuete rikkumises. Kahtlustus puudutab ühte 2018. aastal läbi viidud hanget, mille tulemusel sõlmiti leping viieks aastaks Tallinna linnateede hooldusremondiks ja korrashoiuks," märgiti teates.

Päeva jooksul toimuvad läbiotsimised eri kohtades, kuulatakse üle kahtlustatavad ja mitmed tunnistajad, lisati politsei- ja piirivalveametist.

Merko Ehitus teatas, et menetlusega seoses tehti menetlustoiminguid ka Merkole kuuluva Tallinna Teede AS-i kontoris ja kolm ettevõtte töötajat on uurimisse tunnistajatena kaasatud. Tallinna Teedele ega ettevõtte töötajatele kahtlustust esitatud ei ole.

Menetlust viib läbi keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo ja juhib põhja ringkonnaprokuratuur.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: