Digiregistratuuri lisandub 15 000 vaktsineerimisaega

Vaktsineerimine Kaja keskuses
Vaktsineerimine Kaja keskuses Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Digilukku lisandub neljapäeva ja reede jooksul 15 000 uut aega COVID-19 vaktsineerimisele. Uued ajad lisanduvad valdavalt 14. juuniga algavasse nädalasse.

Uutest broneeringuks avatavatest aegadest pool on Harjumaale ja Tallinnasse, Ida-Virumaale lisandub 2000 aega. Uusi aegu tuleb ka näiteks Viljandisse, Lääne-Virumaale, Läänemaale, Võrumaale.

Infot, millises piirkonnas on vaktsineerimiseks vabu aegu, uuendatakse digilugu.ee avalehel igal hommikul.

Teisipäeval tehti digiregistratuuris üle 8000 broneeringu, hommikuse seisuga oli saadaval üle 4500 vaba aja Tallinnas, Tartus, Pärnus, Ida-Virumaal, Saaremaal, Hiiumaal, Rakveres.

Tööandja juures vaktsineerimine laieneb Harjumaale

Ida-Virumaal, kus vaktsineeritus on seni kõige madalam, võeti hästi vastu tööandjate juures vaktsineerimine. Sedasi korraldati vaktsineerimist enam kui 70 tööandja juures.

Kuna ka Harjumaal on vaktsineeritus alla Eesti keskmise, laieneb alates 14. juunist tööandja juures vaktsineerimine ka sellesse maakonda. Eelistatud on ettevõtted, kus vaktsineerida soovib 30 või enam töötajat, lisaks on vaktsineerima oodatud ka töötajate perekonnaliikmed.

Huvitatud tööandjatel tuleb registreeruda meiliaadressil info@haigekassa.ee. Nendega, kes on juba oma soovist teada andnud, võetakse ühendust.

14. juuniga algavaks nädalaks on tööandjate juures vaktsineerimiseks eraldatud 2000 doosi Jansseni, Pfizeri ja Moderna vaktsiine. Teistes maakondades avaneb töö juures COVID-19 vastu kaitsesüstimise võimalus juuni lõpus.

Teiseks doosiks inimene ise aega broneerida ei saa, see antakse esimese doosi tegemise ajal. Korraldajad paluvad antud ajaga arvestada ja kindlasti kohale minna, sest tõhus kaitse tekib pärast teise doosi saamist.

Ilma eelregistreeringuta ei tasu kohale minna, sest elavas järjekorras vaktsineerimist ei toimu. Samuti ei maksa vaktsineerima minna tühja kõhuga. Neil, kes on koroona läbi põdenud, tekib vaktsineerimise vajadus kuus kuud pärast tervenemist ja nad saavad ühe kaitsesüsti. Varasemaks ei ole mõtet aega broneerida.

Eestis on vähemalt ühe vaktsiinidoosi on saanud 44,4 protsenti täiskasvanutest. Vanuses 70 eluaastat ja enam on vaktsineeritud 66 protsenti. Murekohad on jätkuvalt Ida-Virumaa (30 protsenti) ja Harjumaa (42 protsenti), kus täiskasvanud inimeste vaktsiiniga hõlmatus jääb Eesti keskmisest madalamaks.

Kõige kõrgem hõlmatus on Hiiumaal, kus on vähemalt esimese doosi saanud juba üle 63 protsendi täisealistest. 50 protsendi piir on ületatud ka Saaremaal, Läänemaal, Tartumaal ja Jõgevamaal.

Vaktsiinitarned vähenevad ja lükkuvad edasi

Selle nädala jooksul saabub Eestisse 63 390 doosi vaktsiine, sh 54 990 Pfizerit ja 8400 Modernat. Järgmisel nädalal saabub 54 030 doosi vaktsiine, sh 45 630 Pfizerit ja 8400 Modernat. Jansseni tootja teatas, et vaktsiine sellel ja järgmisel nädalal ei saabu ning Pfizer vähendas järgmise nädala tarnet esialgse kokkuleppega võrreldes 10 000 võrra. Vähendatud dooside võrra suurenevad tarned juuni lõpus. Teiste dooside vajadus on sellel nädalal ligi 20 000 doosi ja järgmisel nädalal 36 000 doosi.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: