Kaljulaid kohtub Šveitsis WTO ja WHO juhiga ning ÜRO esindajatega

President Kersti Kaljulaid
President Kersti Kaljulaid Autor/allikas: Presidendi kantselei

President Kersti Kaljulaid sõitis esmaspäeval töövisiidile Šveitsi, kus kohtub kahe päeva jooksul mitme rahvusvahelise organisatsiooni juhiga ja ÜRO esindajatega.

Kaljulaid kohtub Genfis Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) peadirektori Ngozi Okonjo-Iwealaga, Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) peadirektori Tedros Adhanom Ghebreyesusiga, ÜRO Inimõiguste Ülemvoliniku Michelle Bachelet'ga, ÜRO Pagulaste Ülemvoliniku asetäitja Kelly T. Clementsi ning Rahvusvahelise Punase Risti presidendi Peter Maureriga. Lisaks on Kaljulaidil kavas kohtumised mitmete üleilmsete vabaühenduste juhtidega.

Visiidi eesmärk on arutada COVID-19 kriisi mõjusid riikidele ning rahvusvahelise kogukonna võimalusi nende mõjude vähendamiseks ja võimalikult kiireks taastumiseks. Eraldi keskendutakse kohtumistel naiste ja laste tervise ja heaolu küsimustele.

President Kaljulaid juhtis aastatel 2019-2021 koos ÜRO peasekretäri Antonio Guterresega ÜRO naiste, laste ja noorukite tervise ja heaoluga tegeleva liikumise Every Woman Every Child juhtgrupi tööd. Laste kaitsmine relvakonfliktides on ka üks viiest Eesti prioriteedist ÜRO Julgeolekunõukogu eesistujana juunikuus.

Kaljulaid naaseb Eestisse kolmapäeval.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: