Galerii: Balti riikide juhid kohtusid USA presidendiga

{{1623671160000 | amCalendar}}

Leedu ja Läti president ning Eesti peaminister Kaja Kallas kohtusid esmaspäeval USA presidendi Joe Bideniga. Valge Maja teatel kinnitas Biden pühendumist Balti riikide julgeolekule ning Kallase sõnul saab Eesti USA julgeolekugarantiile kindel olla.

Kohtumisel kinnitasid Eesti peaminister ning Läti ja Leedu riigipead tihedaid liitlassuhteid Ameerika Ühendriikidega ning koostööd järjest keerulisemaks muutuvas julgeolekukeskkonnas.

Kallas rõhutas, et Ameerika Ühendriikide sõjaline kohalolek Euroopas ja Balti riikides on meie julgeolekule kriitilise tähtsusega. "USA liidriroll NATO-s on asendamatu. Võime USA julgeolekugarantiile kindlad olla," sõnas Kallas.

"NATO tehnoloogiline eelis peab säilima. Sealhulgas tehnoloogiate arengust lähtuvate ohtudega tegelemiseks," ütles Kallas ja kutsus Bidenit osalema septembris Tallinna digitippkohtumisel, kus muu hulgas arutatakse usaldusel ja läbipaistvusel põhineva kapitali kaasamist taristu ja digiühenduste arendamiseks.

Leedu president Gitanas Nauseda kirjutas pärast kohtumist sotsiaalmeedias, et segastel aegadel peavad demokraatiad kokku hoidma.

"Leedu, Läti ja Eesti juhid kohtusid just USA presidendiga. Leppisime kokku NATO idatiiva tugevdamises ning Ukraina ja Gruusia toetamises. USA kohalolek Balti piirkonna on terve alliansi julgeoleku jaoks määrava tähtsusega," lisas Nauseda.

"President rõhutas USA tugevat toetust Eesti, Läti ja Leedu julgeolekule nagu ka kogu Balti regiooni julgeolekule. Neli liidrit kinnitasid oma pühendumist poliitiliste, sõjaliste ja majandussuhete tugevdamisele, kaasa arvatud koostööle NATO-s, et tegelda Venemaa ja Hiina esitatavate väljakutsetega," öeldakse Valge Maja väljastatud teates, milles anti ülevaade Bideni kohtumisest Eesti peaministri Kaja Kallase, Läti presidendi Egils Levitsi ja Leedu presidendi Gitanas Nausedaga.

Kallase, Nauseda ja Levitsi kohtumine USA presidendiga toimus Brüsselis enne NATO tippkohtumise algust.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: