Aasta haridus- ja noorteametit juhtinud Ulla Ilisson lahkub ametist

Ulla Ilisson.
Ulla Ilisson. Autor/allikas: Swedbank

Eelmise aasta augustis tööd alustanud haridus- ja noorteameti peadirektor Ulla Ilisson ei jätka asutuse teisel tegutsemisaastal ameti juhina. Lahkumise täpset põhjust ei avalda Ilisson ega haridus- ja teadusministeerium.

Ministeeriumi kantsler Mart Laidmets nentis pressiteate vahendusel, et nelja asutuse – SA Innove, SA Archimedes, Eesti Noorsootöö Keskus ja Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus – baasil loodud haridus- ja noorteameti käivitamisel on Ilisson teinud ära suure töö ja juhtinud ameti esimesel tegutsemisaastal kõige keerulisemast ühinemise etapist läbi.

"Oleme tänulikud ameti esimesele peadirektorile tema töövõime, julgete otsuste ja pealehakkamise eest," ütles Laidmets.

Ilisson ise ütles, et ameti loomise aasta oli tegus, ent nüüd on aeg liikuda edasi uute väljakutsete suunas. "Nelja erineva asutuse pinnalt ühtse ameti käivitamine ja toimiva meeskonna kokkupanek on olnud põnevad juhtimisülesanded. Mul on väga hea meel, et sain oma kogemustega anda panuse Eesti hariduse ja noorte heaks," lisas Ilisson.

Riigiametnike palgaedetabelis oli Ilisson 6900-eurose kuupalgaga teisel kohal. Tema palganumber oli ametisse asumisel üks enim tähelepanu pälvinud detaile.

Konkursi uue direktori leidmiseks kuulutab ministeerium välja sügisel, seni täidab kantsler Mart Laidmets ameti juhi ülesandeid.

Haridusministeerium märgib oma pressiteates, et ameti teisel tegutsemisaastal on plaanis muuta ameti ja ministeeriumi vaheline sisuline töökorraldus senisest veelgi sidusamaks ja efektiivsemaks. Oluline eesmärk on ka kulude kokkuhoid, nagu iga ministeeriumi valitsusalas kokku lepitud.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: