Eesti suursaatkonna remont Helsingis läks maksma 2,4 miljonit eurot

Eesti suursaatkond Helsingis.
Eesti suursaatkond Helsingis. Autor/allikas: Eesti suursaatkond Helsingis

Eesti Vabariigi saatkonna hoone Helsingis läbis 2,4 miljoni euro eest täieliku rekonstrueerimise, viimati remonditi 1930. aastatel ehitatud hoonet pea 30 aastat tagasi.

Saatkonna majandus- ja meedianõunik Tiina Maiberg ütles ERR-ile, et hoone rekonstrueerimise käigus uuendati selle fassaadi, asendati kõik tehnosüsteemid, muudeti hoone planeeringut ning ruumid said uue sisearhitektuurilise lahenduse.

"Ajalooline hoone on ehitatud 1930ndate alguses ning viimane suurem remont toimus seal 1990ndate keskel. Seega on praeguse rekonstrueerimise järel hoones tänapäevased tehnosüsteemid ning olulise täiendusena lisandus invalift klientide paremaks teenindamiseks," ütles Maiberg ja lisas, et välja vahetati ka mööbel.

Kogu rekonstrueerimine läks maksma ca 2,4 miljonit eurot. Saatkond alustab seal tööd taas juuli teisel nädalal, kuna majas on vaja lõpetada veel viimased ehitustööd.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: