Briti terviseminister astus koroonareeglite rikkumise pärast tagasi

{{1624737000000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/Matt Dunham/POOL/AFP

Briti terviseminister Matt Hancock pani laupäeval ameti maha seoses paljastustega, mille kohaselt rikkus ta armuloo ajal oma lähedase nõunikuga koroonaviiruse piiranguid.

Suurbritannia pandeemiavastast võitlust, eelkõige vaktsineerimiskampaaniat juhtinud Hancock teatas lahkumisest kirjas peaminister Boris Johnsonile, korrates oma varasemat vabandust.

"Me võlgneme pandeemiale nii palju ohverdanud inimestele aususe, kui me neid alt veame, nagu mina olen reegleid rikkudes teinud," kirjutas ta.

Avalikkusele teatas ta: "Käisin peaministri juures palvega astuda tagasi
tervishoiu ja sotsiaalhoolekande ministri kohalt. Mõistan eneseohverdust, mida kõik siin riigis on teinud, teie olete, ja meie, kes me neid reegleid kehtestame, peame neist ka kinni pidama. Seetõttu pean tagasi astuma. Ma tahan tänada
inimesi nende uskumatute ohvrite ja tehtu eest."

Opositsioonierakonnad nõudsid Hancocki tagasiastumist pärast seda, kui ajaleht The Sun avaldas turvakaamera fotod, millelt on näha Hancocki 6. mail oma kabinetis suhtlusvahemaa reegleid rikkudes nõunikuga suudlemas.

Hancocki asemele nimetati terviseministriks Sajid Javid.

"Me oleme endiselt pandeemias ja ma tahan, et see saaks võimalikult kiiresti läbi ja see on minu kõige olulisem prioriteet, et saaksime võimalikult kiiresti normaalsuse. Nüüd on mul palju tööd teha," teatas Javid.

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: