WHO soovitab koolides koroonateste teha

Koolipingid
Koolipingid Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) soovitab kaugõppe kahjuliku mõju vältimiseks teha koolides koroonateste, isegi kui ühtki nakkusjuhtu ei tuvastata.

Seni on koolides testimist soovitatud vaid nakkuskollete puhul, aga nüüd on WHO seisukohal, et õpilastele tuleks teha kiirteste ka siis, kui koolis ühelgi inimesel sümptomeid ei ole.

"Suvekuud annavad valitsustele hea võimaluse panna paika õige meetmete komplekt, mis aitaks nakkustaset all hoida ja koolide sulgemist vältida," ütles WHO Euroopa piirkonna direktor Hans Kluge ühisavalduses UNICEF-i ja UNESCO-ga.

Tema sõnul on koolide sulgemisel väga kahjulik mõju nii haridusele kui ka laste ja noorte sotsiaalsele ja vaimsele heaolule.

"Me ei saa lasta pandeemial röövida lastelt hariduse ja arengu," rõhutas Kluge, kes on korduvalt pannud WHO Euroopa piirkonna riikidele südamele tegeleda kaugõppe mõjuga laste tervisele ja sellest tingitud koolidest väljalangemisega.

ÜRO agentuuride hinnangul tuleks koolide sulgemist kaaluda alles viimases hädas, kui nakkusjuhtude plahvatuslikku kasvu muul moel kontrolli alla ei saa.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: