Sellel nädalal toimub erakorraline vaktsineerimine Valgas ja Narva-Jõesuus

{{1625495640000 | amCalendar}}
Foto: Merilin Pärli/ERR

Koroona vastu vaktsineeritud elanikkonna osa suurendamiseks tuleb hakata looma erilahendusi, ütles ERR-ile vaktsineerimise korraldamise töörühma juht Marek Seer.

Kui eelmisel nädalal toimusid vaktsineerimisaktsioonid Lasnamäel ja Narvas, siis sellel nädalal on kord Valga ja Narva-Jõesuu käes. Reedel saab Jansseni, Moderna ja Pfizeriga vaktsineerida Valga spordihallis. Laupäeval saab vaktsineerida Jansseni ja Modernaga Narva-Jõesuus Meresuu spaas.

Seeri sõnul on Eesti praegu vaktsineerimisega üleminekustaadiumis.

"Suurvaktsineerimisega tegelevad vaktsineerimiskeskused jätkavad, kuid näeme, et nende inimeste hulk, kes on väga motiveeritud ise vaktsineerima minema, hakkab vähenema – 52 protsenti täisealisest elanikkonnast on vaktsiini kätte saanud ning 20 protsenti vastavad uuringutes, et nad ei kavatse end kindlasti või suure tõenäosusega vaktsineerida," ütles Seer ERR-ile.

Seeri sõnul tuleb nüüd hakata tegelema nendega, kes ennast veel vaktsineerinud pole või selles kõhklevad. Seer tõi välja, et selleks on vaja luua teistsuguseid lahendusi, mis vaktsineerimise neile mugavamaks ja kättesaadavaks teeksid.

"Oluline on koostöö omavalitsustega, kes teavad oma piirkonna ja inimeste eripärasid ja vajadusi kõige paremini, samuti perearstidega," nentis Seer.

Ta ütles, et Tallinnas Lasnamäe Centrumis asuva Confido kiirkliiniku sarnaseid vaktsineerimiskohti tuleb madala vaktsineerituse tasemega piirkondades veelgi avada. Samuti korraldatakse ühekordseid eelregistreerimiseta vaktsineerimisvõimalusi.

Eelregistreerimata vaktsineerimisüritused:

  • 09.07 kell 16-19, Valga spordihall (Janssen, Moderna, Pfizer)
  • 10.07 kell 14-18 Narva-Jõesuu, Meresuu spaa (Janssen, Moderna)
  • 15.07 kell 10-12 Lihula kultuurimaja
  • 16.07 kell 16-19 Narva, Fama kaubanduskeskus (Janssen, Pfizer)
  • 17.07 kell 10-12 Võsu rannaklubi (Janssen, Pfizer)
  • 17.07 kell 13-15 Haljala rahvamaja (Janssen, Prizer)
     

Igasse kohta on võimalik ka aeg broneerida telefonil 1247 või digiregistratuuris www.digilugu.ee.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: