Üleujutused on nõudnud Saksamaal vähemalt 58 inimelu

{{1626341160000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/AP

Paduvihmast põhjustatud üleujutused Saksamaa lääneosas on nõudnud vähemalt 58 inimelu ja mitukümmend inimest on kadunuks jäänud, teatas neljapäeval politsei.

Erakordselt tugevad vihmasajud on üle ujutanud ka Luksemburgi, Hollandi ja Belgia, kus on teatatud vähemalt kuue inimese surmast.

Saksa kantsler Angela Merkel ütles neljapäeval, et on vapustatud laastavatest üleujutustest riigi lääneosas.

"Olen vapustatud katastroofist, mis põhjustab kannatusi nii paljudele üleujutatud alade inimestele," ütles kantsler avalduses, mille edastas Twitteris tema pressiesindaja Steffen Seibert.

Kõige enam on kannatada saanud Rheinland-Pfalzi ja Nordrhein-Westfaleni liidumaa, kus jõed on tõusnud üle kallaste ja majad kokku varisenud. Liidumaa siseministeeriumi andmetel sai surma vähemalt 30 inimest.

Nordrhein-Westfaleni peaminister Armin Laschet, kes kandideerib septembris Merkelist vabanevale kantslerikohale, jättis loodusõnnetuse tõttu ära parteikoosoleku Baieris.

Ainuüksi Ahrweileri linna ümbrusest on leitud surnuna 18 inimest, ütles politsei AFP-le. Kohalike ametnike teatel on kuni 70 inimest kadunud.

Euskirchenis on üleujutuste tõttu surma saanud 15 inimest. Bonnist lõunasse jäävas Schuldi omavalitsuses viisid tulvad minema kuus maja, vähemalt neli inimest sai surma, teatas Koblenzi linna politsei pressiesindaja. 

Altena ja Wedohli linnas hukkus päästeoperatsioonide käigus kaks tuletõrjujat.

Kaks meest uppus Solingeni ja Unna linnas üleujutatud keldrites ning ühest surmajuhtumist teatati Rheinbachis. 

Mitmed külad on tulvavee ja maalihete tõttu ülejäänud maailmast ära lõigatud, kuna need muutsid teed läbitamatuks.

Politsei on avanud erakorralise hädaabiliini, kuhu saab teatada oma kadunuks jäänud lähedastest, ning elanikel paluti saata videoid ja fotosid, mis aitaksid päästjaid otsingutel. 

Päästeoperatsioonidel kasutatakse inimeste evakueerimiseks ka helikoptereid. 

Üks kohalik ametnik kutsus elanikke kodudesse jääma ning võimalusel minema kõrgematele korrustele. 

Rheinland-Pfalzi keskkonnaministeerium hoiatab, et Reini ja Moseli veetaseme tõus jätkub, sest ilmateenistus lubab veel vihma.

Ainuüksi Nordrhein-Westfaleni liidumaal on 135 000 majapidamist elektrita.

Üleujutused on põhjustanud Saksamaal suurima hukkunute arvu alates 2002. aastast, kui riigi idaosas hukkus 21 inimest ning mujal Kesk-Euroopas üle saja inimese.

Toimetaja: Mait Ots, Marko Tooming

Allikas: AFP-AP-BNS, Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: