WHO soovib Covidi uurimise järgmises etapis Hiina laborite auditit

Koroonatestimine.
Koroonatestimine. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) teatas reedel, et koroonaviiruse päritolu uurimise teine etapp peaks hõlmama täiendavaid uuringuid Hiinas ja auditeid sealsetes laborites.

Suletud uste taga toimunud briifingul liikmesriikidele sõnastas WHO juht Tedros Adhanom Ghebreyesus viis prioriteeti uurimise järgmise faasi tarvis.

Muu hulgas nimetas ta "auditeid asjaomastes laborites ja uurimisasutustes, mis tegutsevad piirkonnas, kus  2019. aasta detsembris tuvastati esimesed inimestega seotud juhtumid". 

Samuti soovitas ta keskenduda "uuringutele, mis seavad esikohale geograafilised piirkonnad, kus SARS CoV-2 levis kõige varem".

Ta kutsus ka täiendavalt uurima loomaturge Hiina Wuhani linnas ja selle ümbruses, kus COVID-19 esmakordselt tuvastati.

ÜRO terviseamet on üha suurema surve all korraldada COVID-19 päritolu uus ja põhjalikum uurimine.

WHO-l õnnestus saata sõltumatute ja rahvusvaheliste ekspertide meeskond Wuhani alles jaanuaris, enam kui aasta pärast seda, kui COVID-19 esmakordselt seal 2019. aasta lõpus välja ilmus, et aidata Hiina kolleegidel pandeemia tekkepõhjust uurida.

Kaua veninud aruanne pärast uurimise esimest etappi avaldati märtsi lõpus, kuid selles polnud kindlaid järeldusi selle kohta, kuidas Covidi põhjustanud viirus esmakordselt inimesele kandus. 

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: