Inspektsioon tahab töölepingu seaduses rõhutada ületöötamise ohtu

Töö arvutis.
Töö arvutis. Autor/allikas: Thought Catalog/Unsplash

Tööst põhjustatud haigestumiste ning kutsehaiguste ennetamiseks tegi tööinspektsioon ettepaneku täpsustada töölepingu seaduse seletuskirja tööaja piirangute ületamise mõjuga inimese tervisele.

Arvestades tööõnnetuse uurimise tulemusi, peab tööinspektsioon väga oluliseks, et nii tööandjad kui ka töötajad ise pööraksid tähelepanu ületöötamise mõjule ning tagajärgedele inimese tervisele.

Inspektsiooni ettepaneku kohaselt tuleks täpsustada ka tööandja õigusi ja võimalusi saada töötajalt infot teise tööandja juures töötamise või teenuse osutamise kohta väljaspool tema juures töötamise aega. Seda ka juhtudel, kui ei ole sõlmitud konkurentsipiirangut.

Transpordisektorist on tööinspektsioonile tehtud korduvalt pöördumisi, et kuna tööandjal ei ole kehtiva seaduse järgi otsest õigustatud huvi andmete nõudmiseks teise tööandja juures töötamise kohta, näiteks töövälisel ajal pidevalt Bolt platvormi teenuse osutamine, siis jõuavad juhid üleväsinuna tööle, mis seab otseselt ohtu nende elu ja tervise.

Ka teistes sektorites on esinenud õnnetusjuhtumeid, kus üleväsinud inimest tabab hommikul tööle asudes terviserike, mis võis olla tingitud just pidevast ületöötamisest.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: