Tõll naaseb laupäeval Virtsu-Kuivastu liinile

Parvlaev Tõll asub laupäevast taas Virtsu-Kuivastu liini teenindama ja suursaarte liinidel taastub tavapärane parvlaevaliiklus.

Tõll lahkub Tallinna Vanasadamast Virtsu sadama poole teele reede õhtul. 

TS Laevade juhatuse liikme ja laevandusvaldkonna juhi Guldar Kivro sõnul õnnestus neljapäeval simuleerida sarnast olukorda nagu õnnetuse hetkel ja viga andis endast uuesti märku.

"Sellest järeldus, et selline anomaalia tekib vaid teatud parameetrite kokkulangemisel ja hübriidrežiimil sõites. Oleme jõudnud õnnetuse põhjusele lähemale, kuid täpne viga hetkel veel teada pole, jätkuvad andmete analüüs ja tootjate süsteemitestid virtuaalses keskkonnas," rääkis Kivro.

Vea põhjuse täpse väljaselgitamiseni sõidab Tõll vaid diisel-elektrilises režiimis "Samal ajal jätkub hübriidlaeva süsteemide testimine ja kontroll täpse vea tuvastamiseks," sõnas Kivro.

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas avaldas neljapäeval lootust, et Tõll jõuab tagasi liinile 10. augustil.   

Tõllu liinile toomisega taastub tavapärane parvlaevaliiklus, ehk laupäevast teenindavad Hiiumaa liini taas Leiger ja Tiiu ning Saaremaa liini Tõll ja Piret. Regula teeb vajadusel lisareise.

Tõll on olnud liinilt eemal 21. juulist, mil laev sõitis tehnilise rikke tõttu sisse Kuivastu sadamasse.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: