Taliban kuulutas välja üldamnestia ja kutsus naisi valitsusse

Taliban kuulutas teisipäeval välja üldamnestia, sealhulgas Afganistani valitsuametnikele, ja kutsus naisi oma valitsusega liituma.

"Üldamnestia on kuulutatud välja kõigi jaoks, seega peaksite te naasma täie kindlusega rutiinse elu juurde," teatas Taliban.

Talibani kultuurikomisjoni liikme Enamullah Samangani sõnavõtt on esimene riigijuhtimise kohta käiv kommentaar alates Talibani võimuletulekust nädalavahetusel.

"Islamiemiraat ei taha naistest ohvreid teha. Nad peaks olema valitsusstruktuurides vastavalt šariaadiseadusele," ütles Samangani. 

"Valitsuse struktuur ei ole täiesti selge, kuid kogemusele tuginedes peaks sellel olema täiesti islamistlik juhtkond ja sellega peaks liituma kõik osapooled," lisas Samangani.

Taliban peab läbirääkimisi mitme Afganistani endise valitsusametnikuga. Nende seas on endine president Hamid Karzai ja Abdullah Abdullah, kes juhtis riigi rahuprotsessi. President Ashraf Ghani põgenes riigist enne Talibani liikumist Kabuli ja tema asukoht on teadmata.

Kõnelustega kursis anonüümseks jääda soovinud ametniku sõnul on Talibani kõrge juht Amir Khan Muttaqi saabunud Katarist Kabuli. Muttaqi alustas läbirääkimisi Afganistani poliitiliste juhtidega juba enne Ghani põgenemist.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BNS/AFP/AP

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: