USA: Talibani kätte langes märkimisväärne kogus sõjalist varustust

Talibani võitlejad Kandaharis Afganistani valitsusvägedelt võetud sõidukiga.
Talibani võitlejad Kandaharis Afganistani valitsusvägedelt võetud sõidukiga. Autor/allikas: SCANPIX / AP

Valge Maja möönis teisipäeval, et Afganistanis võimu haaranud islamistliku Talibani kätte on langenud märkimisväärne kogus USA sõjalist varustust.

Fotod ja videod on näidanud Talibani võitlejaid relvade ja sõidukitega, mida kasutasid USA üksused või millega varustati Afganistani julgeolekujõude. Kandahari lennuväljal langes talibite kätte ka USA UH-60 Black Hawk ründekoptereid ja muud varustust.

"Ilmselgelt ei ole meil täielikku pilti, kuhu iga artikkel kaitsematerjali on läinud. Kuid kindlasti on üsna suur kogus langenud Talibani kätte," ütles Valge Maja riiklik julgeolekunõunik Jake Sullivan.

Sullivani sõnul on miljonite dollarite väärtuses sõjalise varustuse langemine vaenldase kätte näide "rasketest otsustest, millega president silmitsi seisab 20-aastase sõja lõpetamise kontekstis".

Sullivan märkis, et Black Hawks kopteritega varustati Afganistani valitsusvägesid, et aidata neil võidelda Talibani mässulistega.

Valitsusväed aga andsid islamistidele kiiresti alla ning loovutasid neile ka kontrolli suure hulga relvastuse ja kopterite üle.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: