Hololei: AirBalticu järjekordne riigiabi võib olla põhjendatud

Foto: Priit Mürk/ERR

Läti riigi järjekordne sissemakse lennufirmasse AirBaltic võib koroonapandeemia tingimustes olla täiesti õigustatud, sest nii käituvad paljud Euroopa riigid, ütles ERR-ile Euroopa Komisjoni liikuvuse ja transpordi peadirektoraadi peadirektor Henrik Hololei.

"Riigiabi küsitakse vastavalt vajadusele. Me kõik teame, milline on olnud koroonapandeemia mõju lendudele. Praegu kehtib ajutine riigiabi raamistik, mis lubab meil otsuseid teha suhteliselt kiiresti," ütles Hololei.

Hololei sõnul vaagitakse igat juhtumit eraldi ja enne, kui faktid teada AirBalticu taotluse kohta, ei saa hinnangut anda.

"Loomulikult vaatab Euroopa Komisjoni konkurentsi peadirektoraat taotlused väga tõsiselt läbi. Ei ole kahtlust, et kriisi tingimustes on transpordiettevõtted pihta saanud, koroonakriisi ajal on riigiabi palju küsitud," lausus Hololei, ja tõi näiteks Deutsche Bahni, Lufthansa ja Air France`i.

Hololei märkis AirBalticu taotluse kohta, et see võib olla samamoodi põhjendatud. "AirBaltic deklareerinud, et nad on valmis seda tagasi maksma ja nad jätkuvalt plaanivad lähiaastatel teha aktsiate avaliku pakkumise," ütles ta.

Hololei sõnul on reisilennuliiklus Euroopas peale 1. juulit, mil võeti kasutusele koroonapass, märkimisväärselt kiiresti taastunud ning see lubab arvata ja loota, et kõige raskemad ajad on möödas.

Läti valitsus otsustas teisipäeval suurendada lennufirma AirBaltic põhikapitali veel 90 miljoni euro võrra, et aidata katta koroonakriisi põhjustatud majanduslangusest tekkinud kahju. Otsuse peab veel heaks kiitma Euroopa Komisjon.

Mullu sai Läti riigiabi loa 250 miljoni euro investeerimiseks AirBalticu aktsiakapitali.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: