Karis: olen president, kes püüab kõikide poliitiliste jõududega suhelda

Eesti järgmiseks presidendiks valitud Alar Karis ütles valimisjärgsel pressikonverentsil, et püüab suhelda kõigi poliitiliste jõududega.

"Ma olen president, kes püüab kõikide poliitiliste jõududega suhelda ja leida viis, et Eesti edasi areneks," lausus Karis ajakirjanike küsimustele vastates.

Karise sõnul on Eesti olukorras, kus on vaja tegeleda nii sise- kui ka välispoliitikaga.

Karis märkis, et peab tähtsaks, et Eesti rahvas võiks olla haritud ja tark rahvas.

Vene kogukonnaga plaanib Karis suhelda tulevikus ka vene keeles. "Ma luban, et saabub hetk, kus ma suhtlen vene kogukonnaga vene keeles," ütles ta.

Vastates küsimusele, millised on tema hinnangul rahva ootused temale, vastas ta, et Eesti riik areneks hästi ja siin oleks turvaline elada.

Karise sõnul võtab ta eeskuju kõigist varasematest presidentidest. "Kõikidel on midagi kaasa anda ja eks ma lisan sinna ka omalt poolt midagi," lausus Karis.

Oma meeskonna kokkupanemise kohta ütles Karis, et hakkab sellega tegelema kiiremas korras. Ta ütles, et võtab tööle ka õigusnõuniku, kes praegusel presidendil Kersti Kaljulaidil puudub.

Küsimusele, et kui EKRE võidaks valimised, siis kas Karis teeks ka EKRE-le ettepaneku valitsuse moodustamiseks, vastas ta, et EKRE areneb ja seoses sellega tuleb rääkida ka valitsuse moodustamisest.

Karis pidas oluliseks ka presidendi valimise korra muutmisega edasiminemist. "Ma arvan, et selle protsessiga tuleks edasi minna, mitte oodata jälle viis aastat," sõnas Karis.

Tema poolt antud 72 riigikogu liikme häält nimetas Karis täiesti korralikuks tulemuseks.

Enne pressikonverentsi ETV-le antud intervjuus ütles peaminister Kaja Kallas, et opositsioon ja koalitsioon leidsid ühisosa ja vajalik toetus riigikogus, nii nagu põhiseaduses on ette nähtud. Kallas soovis Karisele õnne presidendiametis.

Kallasega koos intervjuu andnud Ratas soovis ametisse astuvale presidendile Alar Karisele õnne ja tänas Kersti Kaljulaidi tehtud töö eest.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: