Võimas USA ja Suurbritannia laevastik kogunes Hiina lähedale

USA lennukikandja USS Carl Vinson
USA lennukikandja USS Carl Vinson Autor/allikas: SCANPIX/AFP/LINH PHAM

Hiina territooriumi lähedale kogunesid kolm USA ja Suurbritannia lennukikandjat. Kõik kolm lennukikandjat on varustatud moodsate F-35 hävitajatega.

Hiina merevägi  harjutab regulaarselt sissetungi Taiwani saarele. Kolm liitlaste lennukikandjat hoiatavad, et Taiwani ründamisel võivad olla karmid tagajärjed, teatas Forbes

Lennukikandjad tegutsevad Jaapani Okinawa saare lähedal. Seal on Suurbritannia lennukikandja HMS Queen Elizabeth ning  ameeriklaste lennukikandjad USS America ja USS Carl Vinson. 

"See kokkusaamine näitab, kui kiirelt ja sujuvalt suudavad USA ja Suurbritannia õhujõud koonduda ning korraldada keerukaid ühisõppusi," ütles USS America ohvitser Ken Ward. 

Kokku on kolmel lennukikandjal ja nende saatelaevadel rohkem tulejõudu kui enamiku riikide laevastikel. Hiina mereväel on kaks lennukikandjat. Mõlemad on väiksemad kui USA lennukikandjad.

Hiina esimene lennukikandja, kolme kümnendi vanune Liaoning on ehitatud Nõukogude Liidus ning see osteti Ukrainalt 1998. aastal.

Teine, kodumaal valmistatud tüüp 001A põhineb Liaoningi konstruktsioonil ning see alustas merekatsetusi kolm aastat tagasi.

F-35 hävitajad sümboliseerivad liitlaste tulejõu võimsust. "Miski ei tule isegi lähedale. Tegemist on parimate lennukitega, mis suudavad tagada, et USA saab tegutseda kõikjal maailmas. Vastavalt rahvusvahelistele normidele ja seadustele," ütles USS America ohvitser Richard LeBron. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: