Balti kaitseministrid süüdistasid Venemaad regiooni destabiliseerimises

Eesti kaitseminister Kalle Laanet (valges mantlis), Poola kaitsemiister Mariusz Blaszczak (keskel) ja Leedu kaitseminister Arvydas Anusauskas (paremal) jälgimas õppust
Eesti kaitseminister Kalle Laanet (valges mantlis), Poola kaitsemiister Mariusz Blaszczak (keskel) ja Leedu kaitseminister Arvydas Anusauskas (paremal) jälgimas õppust "Silver Arrow" Lätis Adaži polügoonil. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Riias kohtunud Balti riikide ja Poola kaitseministrid süüdistasid Venemaad ja Valgevenet soovis destabiliseerida Läänemere piirkonda.

Kaitseministrid väljendasid ühiselt seisukohta, et Venemaa ja Valgevene režiimide provotseeriv tegevus ohustab regiooni julgeolekut ja kinnitasid, et kolme Balti riigi ja Poola ühistel väärtustel põhinevad koostöösuhted on sellest üksnes tugevnenud, edastas kaitseministeerium oma pressiteates.

"Venemaa Föderatsiooni ja Valgevene survestav läbipaistmatu tegevus suurõppuse Zapad 2021 kavandamisel ja hübriidkriisi esilekutsumine Läti ja Leedu piiridel, on teadlik soov destabiliseerida Läänemere piirkonna julgeolekut ning lõhestada liitlassuhteid NATO-s ja Euroopa Liidus," ütles kaitseminister Kalle Laanet pressiteate vahendusel.

"Meie koostöö Balti ja Poola naabritega tugineb ühtsusel ja solidaarsusel, mitte hirmul ja manipulatsioonidel. Regiooni julgeolekut tagame infot jagades ning ühiselt tegutsedes," lisas Eesti kaitseminister.

Balti riikide ja Poola välis- ja kaitseministrid arutasid oma kohtumisel Riias Läänemere regiooni julgeolekuolukorda ja NATO kollektiivkaitse päevakajalisi küsimusi. Laaneti sõnul saame kõige paremini oma julgeolekut tagada tihedas koostöös lähinaabrite ja liitlastega.

Kaitseministrid osalesid Läti NATO ühingu korraldatud julgeolekuteemalisel arutelul "A hot-cold summer of the Baltic Sea region", mille peateema oli Valgevene hübriidrünnak ja Venemaa Föderatsiooni suurõppus Zapad 2021.

Kaitseministrid külastasid ühiselt Adaži polügoonil toimuvat õppust Silver Arrow, mis toimub 3.-17. septembrini ja on osa Läti suurõppusest Namejs 2021.

Kalle Laanet kohtus ka NATO Põhjadiviisi staabis teenivate Eesti kaitseväelastega.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: