Eesti pikendab kaitseväe mehitamata lennuvahendi meeskonna missiooni Leedus

Leedu-Valgevene piir.
Leedu-Valgevene piir. Autor/allikas: Erik Peinar

Eesti pikendab kaitseväe mehitamata lennuvahendi meeskonna missiooni Leedus, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Abi andmine põhineb Leedu palvel, varasemalt opereeris Leedus kolm kaitseväe mehitamata lennuvahendite meeskonda. Eesti kaitseväelaste kogutav info parandab Leedu ametivõimude ülevaadet piiritsoonis toimuvast.

Eesti panus hõlmab nii julgeolekut kui ka humanitaarvaldkonda. Leedus on kahepoolse lepingu alusel ESTPOL5 10-liikmeline politseiüksus ning Eesti abistab Leedut Euroopa piiri- ja rannikuvalve ameti FRONTEX kaudu nii tehnika kui ka ekspertidega. 

Lisaks on Eesti saatnud  Leetu piiri kaitseks vajalikku tõkestustraati ja laagrivarustust. Septembriks on Eesti osutatud abi maht ületanud 800 000 eurot.  

"Eesti on järjepidevalt koos teiste Euroopa Liidu riikide ja liitlastega toetanud Leedut Lukašenka režiimi organiseeritud hübriidrünnakule reageerimisel. Seisame Leedu kõrval ka tulevikus. Oleme valmis kiiresti reageerima vastavalt muutuvale olukorrale Euroopa Liidu ja NATO välispiiril. Töötame ühiselt, et katkestada ebaseaduslik migratsioonivoog juba selle päritoluriikides," ütles peaminister Kaja Kallas.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: