Times: mõjukad CDU liikmed nõuavad Lascheti tagasiastumist

Armin Laschet
Armin Laschet Autor/allikas: SCANPIX/EPA/CLEMENS BILAN

Ajalehe The Times teatel on Saksamaa Kristliku-Demokraatliku Liidu (CDU) juht Armin Laschet suure surve all, mitmed mõjukad parteikaaslased nõuavad tema tagasiastumist. CDU sai viimastel parlamendivalimistel ajaloo halvima tulemuse.

Saksamaa järgmiseks kantsleriks saab suure tõenäosusega rahandusminister ja sotsiaaldemokraat Olaf Scholz. Kolmapäeval õnnitles Scholzi valimisvõidu puhul ka ametist lahkuv kantsler Angela Merkel. Scholz soovib koalitsiooni moodustada roheliste ja ettevõtjate sõbraliku FDP-ga. 

Roheliste ja FDP-ga proovib koalitsiooni moodustada ka Laschet. Siiski on tema eduvõimalused väiksemad kui Scholzil, samuti räsib CDU-d sisetülid. 

"Laschetil on aeg tagasi astuda ja lasta erakonnal opositsioonis uueneda," ütles ajalehele The Times CDU mõjukas liige. 

Uuringufirma YouGov värskest küsitlusest selgus, et 68 protsenti sakslastest soovib, et Laschet loobuks kõigist oma ametikohtadest. Sealhulgas ka Põhja-Reini Vestfaali liidumaa juhi ametikohalt. 

"Ma arvan, et Laschet peaks tagasi astuma. Oleme niigi juba aega raisanud ja vajame nüüd parteile värsket algust," ütles Lascheti juhitud liidumaalt pärit CDU parlamendisaadik Sylvia Pantel. 

Laschetiga on rahulolematud ka CDU sõsarpartei CSU juhtfiguurid. CSU juht Markus Söder oli valijate seas populaarsem kui Laschet. Siiski valiti CDU kantslerikandidaadiks Laschet. 

Mitmed CSU parlamendisaadikud kritiseerisid ka Laschetit toetanud Wolfgang Schäublet. 

"Schäuble tagatoapoliitika on oma aja ära elanud," ütles Baieri liidumaa CSU parlamendisaadik Emmi Zeulner. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: