Lekitaja: Facebook eelistab ohutusele hoopis kasumit

Frances Haugen
Frances Haugen Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Robert Fortunato/CBS News/60MINU

Facebooki endine töötaja Frances Haugen süüdistab USA sotsiaalmeedia hiiglast demokraatia reetmises ja väidab, et firma eelistab libauudiste tõkestamisele hoopis kasumimarginaali suurendamist.

Haugen töötas Facebookis valeinformatsiooni leviku tõkestamise osakonnas. Ta kopeeris salaja kümneid tuhandeid Facebooki sisedokumente ja tegi need avalikuks.

Haugeni sõnul leevendas Facebook meetmeid, mis olid ette nähtud USA presidendivalimiste ajal valeinformatsiooni leviku tõkestamiseks.

"Facebooki ja üldsuse heaolu vahel tekkisid huvide konfliktid. Facebook otsustas ikka ja jälle eelistada oma huvisid, et teenida rohkem raha," ütles Haugen telesaates "60 minutit".

Haugen töötas tehnoloogiasektoris 15 aastat.

"Olen näinud teisi sotsiaalmeedia platvorme. Facebookis oli olukord hullem kui kusagil mujal. Nad eelistasid ainult oma huvide edendamist," ütles Haugen. 

Facebook väidab endiselt, et võitleb täie jõuga libauudiste leviku tõkestamise nimel. Facebooki tippjuhi Nick Cleggi sõnul pole ettevõte süüdi USA ühiskonna polariseerumises. "Ma arvan, et on vale eeldada, et USA poliitilisel polariseerumisel on olemas tehnoloogiline seletus," ütles Clegg. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: