Keskerakond hakkab Tallinnas koalitsiooni looma sotsidega

{{1634823240000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Keskerakonna Tallinna nõukogu arutas neljapäeval valimistejärgset seisu Tallinnas ning otsustas pärast arutelusid teha esimene ettepanek koalitsioonikõnelusteks Sotsiaaldemokraatlikule Erakonnale.

Keskerakonna Tallinna nõukogu esimees, linnapea Mihhail Kõlvart sõnas, et erakonna soov on moodustada pealinnas tugev koalitsioonivalitsus, mis tagaks pealinna jätkuva arengu ja ning võimeka linnajuhtimise.

"Ees seisavad mitmed katsumused, millest olulisim on kahtlemata koroonakriisi haldamine ja inimeste abistamine. Me ei soovi aega raisata poliitilisele kemplusele ja võimumängudele, vaid tagada kiirelt stabiilne linnajuhtimine, mida pealinlased ootavad ja väärivad," rõhutas Kõlvart.

Kõlvart lisas, et arutelu all olid mitmed võimalused koalitsiooni moodustamiseks, kuid nõukogu otsus oli teha ettepanek just sotsiaaldemokraatidele, kellega võiks leida suurima sisulise ühisosa.

"Peame oluliseks just sotsiaalset vastutust pealinlaste ees ja nii meie eakate kui ka kriisi tõttu raskustesse sattunud inimeste toetamist. Samuti võime loota toetusele oluliste projektide, nagu näiteks Tallinna haigla, valmimisele," sõnas linnapea.

Olulise kaalukeelena tõi Kõlvart välja sellegi, et sotsiaaldemokraadid ei püüdnud vastandada eri rahvusi, linnaosasid ja sihtrühmi." Volikogus on inimesed, kes mõistavad meie ees seisvaid võimalusi, aga ka vastutust kõigi Tallinna elanike ees," põhjendas Kõlvart.

Kõlvart juhib ka Keskerakonna poolt läbirääkimisi.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles ERR-ile, et sotside kasuks pani otsustama Keskerakonna ja sotside valimisplatvormide sarnasus. "Põhimõttelisi seisukohti kattub täna sotsiaaldemokraatidega rohkem, see oli meie tunnetus ja hinnang," sõnas Ratas.

Ratas rõhutas, et läbirääkimistega ei tohi kiirustada ja need peavad olema sisulised.

Sotsid arutavad ettepanekut reedel

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Indrek Saar ja Tallinna piirkonna juht Raimond Kaljulaid tegid seoses Keskerakonna teatega ühisavalduse, milles ütlevad, et erakond arutab tõenäoliselt reede õhtul toimuval Tallinna ja erakonna juhatuse ühisel koosolekul.

"Keskerakond on teinud Sotsiaaldemokraatlikule Erakonnale ettepaneku alustada Tallinnas koalitsioonikõnelusi. Keskerakonna ettepanek on kaalukas ja sisuline. Sotsiaaldemokraatliku Erakonna põhikirja kohaselt otsustatakse Tallinna võimuliidu moodustamise küsimus nii piirkonna kui ka erakonna juhatuse tasemel. Seetõttu arutatakse küsimust ühisistungil," seisus ühises avalduses.

Raimond Kaljulaid ütles ERR-ile, et ettepaneku arutelu sotsides tuleb väga konstruktiivne ja kindlasti on see kaalukas otsus.

"Kõigepealt tuleb langetada. Kas üldse minna võimukõnelustele ja alles seejärel tuleb kõik muu," ütles Kaljulaid.

Keskerakond saavutas kohalikel valimistel Tallinna linnavolikogusse 38 mandaati. Sotsiaaldemokraadid said linnavolikogusse kuus mandaati.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: