Väo liiklussõlm valmib alles aasta lõpus

Kuigi meedias on kõlanud, nagu oleks Tallinna idapiiril asuv Väo liiklussõlm valmis, ei vasta see tõele, sest ehitus jätkub selle aasta lõpuni ning osa väiksemaid töid tehakse ära järgmise aasta kevadel, öeldi ERR-ile transpordiametist.

Peterburi teed, Narva maanteed, Tallinna ringteed ja Laagna teed ühendavas Väo liiklussõlmes jätkuvad praegu asfalteerimistööd ning lähiajal plaanitakse nendega lõpetada, ütles transpordiameti taristu ehitamise ja korrashoiu osakonna Põhja üksuse juhataja Viktor Kisseljov.

Lisaks käivad jalg- ja jalgrattateede ehitustööd ning paigaldatakse liikluskorraldusvahendeid ja tehakse teekattemärgistuse töid. Samuti jätkuvad viimistlustööd.

"Põhimõtteliselt valmib Väo liiklussõlm tänavu aasta lõpuks ja liiklejad saavad uut kauaoodatud liiklussõlme kasutama hakata," ütles Kisseljov.

Kisseljovi sõnul jäävad mõningad väiksemad vaegtööd osaliselt järgmise aasta kevadesse. 

"Näiteks kohati lõplik haljastus või teekattemärgistus, millega ei pruugi tehnoloogilistel põhjustel ja ilmatingimuste tõttu käesoleval aastal lõpetada. Tõenäoliselt jääb Covid-19 olukorrast tingituna ülemaailmsete tarneraskuste tõttu järgmise aasta kevadesse osaliselt ka tee põrkepiirete paigaldamine, mistõttu kohati võib lubatud piirkiirus olla ajutiselt piiratud," lausus Kisseljov.

Eesti kõige liiklustihedama sõlme põhjalik ümberehitus peaks maksma minema pea 19 miljonit eurot, nii oli see plaanis ehituse alguses. Kisseljovi sõnul ei saa praegu öelda, kas ja kui palju üldine hindade tõus ja tarneraskused eelarvet mõjutavad, kuid seni on hakkama saadud.

"Praeguse seisuga võib öelda, et töödega ollakse pigem eelarve piires, kuid lõplik maksumus selgub ikkagi peale kõigi tööde teostamist ja vastuvõtmist," lausus ta.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: