Peaministri tööga rahulolematute osakaal kasvas

Kaja Kallas
Kaja Kallas Autor/allikas: Stenbocki maja Flickr

Kui kuu aega tagasi tehtud küsitluses ei kiitnud Kaja Kallase tööd peaministrina heaks 50 protsenti, siis värskes Norstati küsitluses oli kriitilisi vastajaid 56 protsenti.

Ühiskonnauuringute Instituudi tellimusel Norstati tehtud küsitlusest selgus, et 56 protsenti valijatest ei kiida heaks seda, kuidas Kaja Kallas oma tööga peaministrina hakkama saab. 28 protsenti kiitis Kallase töö peaministrina heaks ning 17 protsenti vastanutest ei osanud oma arvamust öelda.

Ligi kuu aega tagasi tehtud küsitluses ei kiitnud peaministri tööd heaks 50 protsenti ning 32 protsenti kiitis heaks.

Norstati uuringus küsiti inimeste hinnanguid ka valitsuse tööle tervikuna. 50 protsenti küsitletutest vastas, et valitsus saab tööga hakkama halvasti, 39 protsenti, et hästi. 11 protsenti ei osanud oma arvamust öelda.

Kuu aja eest hindas valitsuse tööd halvaks 51 protsenti ja heaks 43 protsenti.

Peaministri ja valitsuse tööga on rahul Reformierakonna toetajad, kellest 75 protsenti kiidab heaks Kaja Kallase tegevuse peaministrina ning 83 protsenti arvab, et valitsus teeb oma tööd hästi.

Kõikide teiste suuremate erakondade toetajate seas on rohkem neid vastajaid, kes ei ole rahul peaministri ega valitsuse tööga. Näiteks Reformierakonna koalitsioonipartneri Keskerakonna toetajatest ütleb 37 protsenti, et valitsus teeb oma tööd hästi ning vaid 16 protsenti Keskerakonna toetajatest kiidab heaks Kaja Kallase tööd peaministrina.

Uuringufirma Norstat tegi küsitluse 27. oktoobrist 2. novembrini ning sellele vastas kokku 1002 Eesti kodanikku vanuses 18+.

Toimetaja: ERR

Allikas: Norstat

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: