Politseinikele autoga otsa sõitnud mehe pikk vangistus jäi muutmata

Parkla Lasnamäel, kus politseinikele otsa sõideti
Parkla Lasnamäel, kus politseinikele otsa sõideti Autor/allikas: PPA

Tallinna ringkonnakohus jättis teisipäeval muutmata narkotehingult tabatuna oma autoga politseinikele meelega otsa sõitnud mehele mõistetud pika vanglakaristuse.

Ringkonnakohus jättis muutmata 26-aastasele Daniil Sauškinile Harju maakohtus mõistetud 10-aastase vanglakaristuse.

Maakohus mõistis mullu detsembris Sauškinile narkokuriteo eest ühe aasta ja kuue kuu pikkuse ning raske tervisekahjustuse tekitamise eest kaheksa aasta ja kuue kuu pikkuse vangistuse ning liitkaristusena moodustus tema karistuseks 10-aastane vangistus.

Kuigi Põhja ringkonnaprokuratuur süüdistas meest politseinikele otsasõidu tõttu mõrvakatses, siis leidis kohus, ei ole tõendatud Sauškini soov politseinikke tappa ning hindas tema süü seetõttu ümber.

Kohtuotsuse jõustumisel arvestatakse tema karistusaega tema kinnipidamisest mullu 19. veebruaril.

Mullu sügisel alanud kohtuprotsessil tunnistas Sauškin oma süüd narkokuriteos, kuid eitas süüd mõrvakatses.

Põhja ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi oli Sauškin eelmise aasta 19. veebruaril Tallinnas Lasnamäel Kärberi tänaval asuva Kärberi keskuse parklas andmas ostjale edasi kokaiini.

Müügitehingust teada saanud kriminaalpolitseinikud asusid teda kinni pidama, kuid ta üritas autoga põgeneda.

Prokuratuuri hinnangul on tõendatud, et Sauškin nägi auto ees seisnud politseinikke ning selle asemel, et peatuda ja alluda politseinike korraldustele, sõitis neile otsa.

"Süüdistatav pidi aru saama, et tema tegudega võivad kaasneda väga rasked tagajärjed. Sel põhjusel on prokuratuuri hinnangul sõiduautoga tahtlikult inimesele otsasõitmine ja seejärel temast üle sõitmine käsitletav tapmiskatsena. Raskendava asjaoluna soovis noormees sündmuskohalt põgeneda süüteo varjamiseks ehk vältimaks enda kinnipidamist suures koguses narkootilise ainega, mistõttu esitati talle süüdistus mõrvakatses," on prokurör Natalia Miilvee varem öelnud.

Kinnipidamisel leiti tema autost suures koguses narkootikume, samuti leiti narkoaine jääke tema kasutuses olnud korterist.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: