Narvas etendati Põhjasõja avalahingut

Narvas meenutati ajaloofestivaliga Põhjasõja avalahingut, milles Rootsi kuninga Karl XII armee võitis Narvat piiranud Vene tsaari Peeter I väge. Vene armee teeb kaotuse tasa suvel toimuvas mängulahingus.

Rootslased ja venelased sõdivad Narva linnuses kaks korda aastas, hilissügisel ja suvel. Kõik toimub nii nagu ajalooõpikutes. Talvise lahingu peavad võitma rootslased.

"Võidame venelasi oskuse ja taktikaga nii nagu 1700. aastal. Meie kuningas Karl kasutas head taktikat, me murdsime venelaste piiramisrõnga kolmest kohast läbi. Sama plaani kasutame ka täna," ütles Narva garnisoni ülema rollis Ivan Strikkojev.

Venelased võtavad revanši 1704. aasta augustis, seepärast kaotuse üle ei nutetud.

"Tunne on nagu alati. Me teame, et me ei kaota. Lahkume, kuid nelja aasta pärast tuleme tagasi ja Narva saab taas meie omaks. Venelased alla ei anna," ütles Preobraženski polgu komandöri mänginud Aleksandr Stantšik.

Vihane taplus kestab viimase padruni ja hingetõmbeni, kuid tegelikult võitlevad mängusõjas sõpradest ajaloohuvilised.

"See on huvi tolle ajastu vastu. Me muutume mõneks ajaks Rootsi regulaararmeeks, kus on alati distsipliin ja käskude täpne täitmine," ütles Strikkojev.

"Asi pole võidus või kaotuses. Seda on vaja selleks, et lapsed meid nähes ei nimetaks meid piraatideks, vaid tunneksid oma ajalugu," lausus Stantšik.

Rootsi ja Vene mänguarmeed kohtuvad Narva all taas tuleva aasta augustis.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: