Abilinnapea kohalt taanduv Eha Võrk ootab pakkumisi pigem erasektorist

Eha Võrk Tallinna linnavolikogus.
Eha Võrk Tallinna linnavolikogus. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Ehituse valdkonna abilinnapea kohalt lahkuv Eha Võrk ei tea veel täpselt, millega tegelema hakkab, ERR-ile ütles ta, et pigem vaatab erasektori poole.

2007. aastast Tallinna abilinnapeana töötanud Võrk ütles, et tuleviku kohta tal mõtteid on, kuid ei soostunud täpsustama, millist töökohta ta eelistab.

"Nagu vanasõna ütleb: ära hõiska enne õhtut, seetõttu ei hakka midagi välja ütlema. Loodan rakendada oma teadmisi ja kogemusi, aga kindlasti ei hakka täna välja ütlema, millised täpselt plaanid on," lausus ta.

Võrk ütles, et pigem vaatab erasektori poole, kuid kui tuleb huvitav pakkumine avalikust sektorist, ei pruugi samuti ei öelda. "Kogemusi on mul ju palju, sest minu valdkond oli väga lai ja seega ka teadmised," lausus ta.

Poliitikast ega Keskerakonnast Võrk lahkuda ei kavatse: ta on linnavolikogu uue koosseisu liige ning juhib Keskerakonna naiskogu.

Abilinnapeade valdkonnad jagati koalitsioonilepinguga veidike ümber, ehitusvaldkond liikus transpordi eest vastutanud abilinnapea Andrei Novikovi alla. Senine ehituse abilinnapea hakkab nüüd juhtima linnaplaneerimise valdkonda. Sotsiaaldemokraatide käes olevat abilinnapea kohta hakkab täitma Madle Lippus, kes ise erakonda ei kuulu.

Võrk soovitas Lippusel silmad-kõrvad lahti hoida ja nõuandeid kuulda võtta.

"Mul on väga hea meel, et linnavalitsusse tuli üks naisliige juurde. Soovitan talle: kuula ja vaata. Langeta otsused oma teadmiste järgi, aga kuula ka tarku nõuandeid," ütles Võrk.

Võrguga on seni seotud ka kahtlustus kriminaalasjad, mille riigiprokuratuur esitas talle tänavu septembris valeütluste andmises Keskerakonnale tehtud annetuse asjus. Võrk süüd ei tunnistanud, abilinnapea kohalt tagasi ei astunud ning kandideeris kohalikel valimistel.

Riigiprokuratuurist öeldi ERR-ile, et kohtueelne menetlus endiselt käib ning praegu pole võimalik öelda, millal jõutakse otsuseni, kas esitada süüdistus või mitte.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: