Pärnu linnapeaks valiti Romek Kosenkranius
Pärnu linnavolikogu valis esmaspäeval linnapeaks tagasi Romek Kosenkraniuse, kes on Pärnu linnapeana töötanud alates 2015. aastast.
Kohalike valimistel valimisliidus Pärnu Ühendab kandideerinud Kosenkraniuse poolt hääletas 23 volikogu liiget 39-st. Tema vastaskandidaati Alar Lanemani Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnas (EKRE) toetas 16 volikogu liiget.
Pärnu võimuliitu kuuluvad valimisliit Pärnu Ühendab (volikogus üheksa kohta), Reformierakond (üheksa kohta) ja Keskerakond (viis mandaati) kokku 23 häälega. Opositsiooni jäänud EKRE-l on 10 ja Isamaal kuus kohta.
Kosenkranius lõpetas 1987 Tallinna 17. Keskkooli, omandas 1996. aastal juristi eriala Tallinna Majanduskoolis. 2003. aastal lõpetas ta Tartu Ülikooli ajakirjanduse ja suhtekorralduse eriala ja 2005 kaitses samas ka magistrikraadi suhtekorralduse erialal. Kosenkranius on läbinud erialaohvitseride kursused Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuses ning praeguseks saanud kapteni sõjaväelise auastme.
Aastatel 1990–1994 tegutses eraettevõtluses. Alates 1995. aastast oli Kosenkranius Pärnu politseiprefektuuri pressiesindaja ning mõni aasta hiljem edutati prefektuuri analüüsi- ja teabeteenistuse juhiks. 2000–2004 töötas Pärnu Linnavalitsuses avalike suhete nõunikuna. 2005 siirdus tagasi eraettevõtlusse ja oli Pärnus Port Arturi kaubanduskeskuse ning Port Artur Grupile kuuluvate kinnisvarade haldamist korraldava ettevõtte juht.
2009. aasta suvel lõi ta koos tollase maavanema Toomas Kivimäega valimisliidu Toomas Kivimägi Valimisliit (TKVL). Pärast 2009. kohalikke valimisi asus ta Pärnu abilinnapea kohale, vastutades linnamajandus, linna arengutegevuse, planeerimise, avaliku korra ja julgeoleku eest. 2013. aasta sügisel toimunud valimistel valiti Kosenkranius TKVL nimekirjas Pärnu Linnavolikogu liikmeks, kuid tema volitused peatusid seoses jätkamisega Pärnu abilinnapea ametikohal ja 2015. aprillist linnapea ametikohal.
Pärnu linnapea hakkab saama ka senisest ligi tuhat eurot suuremat palka. Kui 2017. aasta novembrist saadik oli Pärnu linnapea töötasu 3375 eurot kuus, millele lisandus esindustasu 20 protsenti töötasust (kokku 4050 eurot), siis volikogu eelmine koosseis otsustas enne kohalikke valimisi, et järgmise linnapea kuupalk hakkab olema 5000 eurot ning lisatasu ta ei saa.
Abilinnapeade töötasu suurus tõsteti seniselt 3000 eurolt kuus 4000 eurole.
Uus võimuliit on teatanud plaanist muuta osavallakeskuste juhid linnavalitsuse hääleõiguslikeks liikmeteks, mis võrdsustab Tõstamaa, Audru ja Paikuse osavalla juhi ametikoha valdkondi juhtivate abilinnapeadega. Volikogu peaks veel esmaspäeva õhtul kinnitama linnavalitsuse uue koosseisu.
Pärnu linnavolikogu kinnitas ka linnavalitsuse arvulise koosseisu ja linnavalitsuse struktuuri, Pärnu linnavalitsusse kuuluvad linnapea, viis abilinnapead ja kolm linnavalitsuse liiget - osavallakeskuse juhatajat.
Linnavalitsuse liikmetena nimetas volikogu ametisse Meelis Kuke (valimisliit, vastutusvaldkondadeks rahandus ja ehitus), Silver Smeljanski (valimisliit, planeerimine), Irina Talviste (Reformierakond, linnamajandus ja linna areng), Riido Villupi (Reformierakond, sotsiaalvaldkond), Varje Tipu (Keskerakond, haridus ja kultuur), Marika Valteri (Reformierakond), Toomas Rõhu (Reformierakond) ja Priit Annuse (erakonnatu). Kukk, Smeljanski, Talviste, Villup ja Tipp on abilinnapead, Valter, Rõhu ja Annus osavallakeskuste juhatajad.
Linnavalitsuse liikmete tööjaotuse kinnitab linnapea oma käskkirjaga. Valter hakkab juhtima Paikuse, Rõhu Tõstamaa ja Annus Audru osavallakeskust. Abilinnapead asuvad ametisse homsest, osavallakeskuste juhatajad 1. detsembrist.
Kukk, Smeljanski ja Tipp töötasid ka seni abilinnapeana, Annus osavallakeskuse juhatajana. Uued abilinnapead on Talviste ja Villup, uued linnavalitsuse liikmed – osavallakeskuste juhatajad Valter ja Rõhu. Varem olid osavallakeskuste juhatajad ametnikud, nüüd abilinnapeadega võrdsed linnavalitsuse liikmed.
Toimetaja: Mait Ots