Pariis kritiseeris EL-i voliniku kohtumist moslemite noorteorganisatsiooniga

Euroopa Komisjoni volinik Helena Dalli
Euroopa Komisjoni volinik Helena Dalli Autor/allikas: SCANPIX/EPA/FREDERICK FLORIN

Kaks Prantsusmaa ministrit kritiseerisid teravalt Euroopa Komisjoni võrdõiguslikkuse voliniku Helena Dalli kohtumist rahvusvahelise moslemi noorteühenduste võrgustikuga (FEMYSO). Ministrite sõnul on FEMYSO islamistlik ühendus, mis ründab Prantsusmaad.

Dalli kohtus FEMYSO esindajatega eelmisel nädalal, et arutada noorte moslemite olukorda Euroopas.

"Dalli kohtus FEMYSO-ga 18. novembril, organisatsiooni palvel. Volinik rääkis Euroopa Komisjoni pühendumusest tegeleda rassismiga," ütles Dalli pressiesindaja. 

"Me pöördume selles küsimuses komisjoni poole. Seepärast, et võidelda nende islamistlike ühenduste vastu, kes ründavad Prantsusmaad ja imbuvad meie institutsioonidesse,"  kommenteeris Dalli kohtumist FEMYSO-ga Prantsusmaa kodakondsusminister Marlene Schiappa. 

FEMYSO osales rahvusvahelise organisatsiooni Euroopa Nõukogu hidžaabi kampaania ettevalmistustöös. Prantsusmaa survel eemaldas Euroopa Nõukogu novembris hidžaabi kandmist toetava videolõigu. 

FEMYSO asutati 1996. aastal. Organisatsioon on osalenud Euroopa Komisjoni algatustes. 

Dalli kohtumist kritiseeris ka Prantsusmaa Euroopa asjade minister Clement Beaune. "See kohtumine oli ebanormaalne, FEMYSO on Moslemi Vennaskonna käpiknukk," ütles Beaune. 

"FEMYSO on Euroopa Islamiorganisatsioonide Föderatsiooni (FIOE) poolt loodud. FIOE on seotud Moslemi Vennaskonnaga," ütles George Washingtoni ülikooli ekstremismiteemalise programmi direktor Lorenzo Vidino 

FEMYSO eitab oma seotust moslemivennaskonnaga. "Vidino viib läbi kallutatud uurimistööd, mille ainus eesmärk on moslemite vastane nõiajaht," ütles FEMYSO president Hande Taner. 

"Seda on kurb vaadata, kuidas EL-i liikmesriigi ministrid kulutavad oma aega noorteorganisatsiooni ründamisele ilma eelneva dialoogita," lisas Taner. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: