Haiglad saavad 12,6 miljonit eurot hapnikuravipalatite loomiseks

Kiirabi ja arstid Kuressaare haigla ees esimesel koroonakevadel.
Kiirabi ja arstid Kuressaare haigla ees esimesel koroonakevadel. Autor/allikas: Margus Muld/ERR

Haiglad taotleda kokku 12,6 miljoni euro ulatuses toetust, et luua hapnikravi võimekusega isolatsioonipalateid, mis eelkõige leiavad kasutust koroonaravis.

"Investeerime haiglate vastupanuvõime tõstmisesse, et suurendada tervishoiusüsteemi võimekust COVID-19 pandeemia ja teiste kriisidega toime tulla. Seeläbi toetame patsientidele vajaliku ravi pakkumist ning ennetame vajadust suureneva haigestumise korral plaanilise ravi või ühiskonnaelu piiramiseks," ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik.

Investeeringute tulemusena luuakse 2023. aastaks COVID-19 patsientide jaoks 150 nakkusohutuse nõuetele vastavat ja kaasaegsel tasemel abi osutamiseks sobivat voodikohta, teatas sotsiaalministeerium. Selleks toetatakse nii uute isolatsioonipalatite ehitamist kui olemasolevate palatite ümberehitamist, sealhulgas hapnikravi võimekuse tõstmist ning negatiivse või positiivse rõhu tagamiseks vajalike ventilatsioonisüsteemide väljaehitamist.  

Isolatsioonipalatite loomine suurendab võimekust pakkuda kvaliteetseid tervishoiuteenuseid suurenenud COVID-19 haigestumise tingimustes ning vähendab nakkuse leviku ohtu haiglas, vähendades seeläbi vajadust plaanilise ravi piiramiseks, uuringute ja operatsioonide edasilükkamiseks. 

Teise tegevusena toetatakse olemasolevate elektrisüsteemide kohandamist, täiendavate elektrigeneraatorite, UPS-seadmete ja külmatranspordivahendite soetamist ning vastavate süsteemide väljaehitamist, et tõsta valmisolekut võimalikeks pikaajalisteks elektrikatkestusteks.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: