Eesti kaitseväe üksus asus Poola poole teele

Kolmapäeva hommikul asus Eesti kaitseväe üksus Poola-Valgevene piirile teele.

Kolmapäeva hommikul asusid Tallinnast, Tapalt ja Paldiskist Poola suunas teele Eesti kaitseväe sihtüksuse põhigrupi elemendid, mis hakkavad toetama Poolat võitluses Valgevene kaudu toimuva ebaseadusliku migratsiooniga.

Eesti toetab Poolat pioneeri-, luure- ja audiovisuaalse materjali jäädvustamise võimekusega. Eesti umbes 70-liikmelise kontingendi tuumiku moodustab Scoutspataljoni pioneerirühma baasil moodustatud rühm, mille koosseisu kuulub ka ligikaudu 20 reservväelast.

Eesti sihtüksus jõuab oma Poola operatsioonialale neljapäeval ja jääb Poola relvajõudude käsutusse aasta lõpuni. Eesti sihtüksuse eelgrupp on olnud Poolas eelmisest nädalast ning on koostöös Poolaga ettevalmistanud põhiüksuse saabumist.

Kaitsevägi on eelnevalt Valgevene hübriidrünnaku tõrjumiseks regioonis eraldanud Leedule 100 kilomeetrit tõkestustraati riigipiiri tugevdamiseks ja lähetanud Leetu mehitamata lennuvahendite meeskondi.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: