Eesti kaitseväelased inspekteerisid Pihkva õhudessantdiviisi

Vene õhudessantväelased.
Vene õhudessantväelased. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Eesti relvastuskontrolli delegatsioon inspekteeris möödunud nädalal Venemaa sõjaväelinnakuid, muuhulgas külastati ka Pihkvas asuvat õhudessantvägede diviisi, mis on Vene relvajõudude üks eliitväeosasid.

Eesti kaitseväe delegatsioon inspekteeris Venemaa relvajõudude väeosi Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) Viini dokumendi täitmise raames. Venemaa esindajad on Eestit käesoleval aastal külastanud kahel korral.

Eesti relvastuskontrolli neljaliikmelise delegatsiooni visiit algas 30. novembril Pihkvast 76. õhudessantdiviisist, mille järel tutvustati delegatsioonile 25. kaardiväe üksik-motorlaskurbrigaadi ja 15. õhuväebrigaadi koosseisu kuuluvat tehnikat ja relvastust, teatas kaitseväe peastaap esmaspäeval.

Samuti inspekteeriti Venemaa Lääne sõjaväeringkonna erinevaid harjutusalasid. Eesti on Venemaa inspektorid sellel aastal vastu võtnud kahel korral ning sellega täitnud oma rahvusvahelist kohustust.

Viini dokumendi raames võimaldavad OSCE liikmesriigid üksteisele ülevaate oma relvastusest ja isikkoosseisust ning lubavad tutvuda väeosade ja baasidega, samuti teavitavad kindlaksmääratud korras sõjalistest õppustest, kus osaleb teatud arv lahingutehnikat või sõjaväelasi.

OSCE-sse kuulub 57 riiki Euroopast, Kesk-Aasiast ja Põhja-Ameerikast.

Inspektsioonid toimuvad lühikese etteteatamisega, kontrolli algataja annab inspektsioonist teada viis ööpäeva enne selle algust. Seejärel tuleb inspektorite vastuvõtjal tagada ligipääs oma objektidele 48 tunniks.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: