Taastuvenergia osakaal Saksa elektritarbimisest tänavu langeb

Tuulikud Saksamaal
Tuulikud Saksamaal Autor/allikas: SCANPIX/AP/Martin Meissner

Taastuvenergia osakaal Saksamaal tarbitud elektrist langeb praeguse kursi juures tänavu esimest korda alates aastast 1997, teatas kolmapäeval keskkonnaamet UBA.

Tuulegeneraatorid, päikesepaneelid ja muud taastuvallikad peaks moodustama tänavu 42 protsenti Saksamaal tarbitud elektrist, võrreldes mulluse 45,3 protsendiga, teatas UBA

UBA süüdistas languses elektritarbimise kasvu, mida saatis ilmastikuoludest tingitud taastuvenergia tootmise vähenemine.

"Aasta esimeses kvartalis oli tuult väga vähe, samuti paistis päikest palju vähem kui mullu," märkis keskkonnaamet. 

Taastuvallikatest toodetakse tänavu elektrit eeldatavasti umbes 237 miljardit kilovatt-tundi, võrreldes 250 miljardi kilovatt-tunniga aastal 2020.

Saksamaa uus koalitsioonivalitsus on teatanud ambitsioonikast plaanist kliimamuutust pidurdada, sealhulgas kivisöest loobumine ja 80 protsendi elektri tootmine taastuvallikatest aastaks 2030.

UBA president Dirk Messner ütles aga, et see eesmärk jääb täitmata, kui taastuvenergia taristut märkimisväärselt ei laiendata.

"Meil on vaja tuleval paaril aastal kiiretoimelisi meetmeid, et ehitada rohkem tuule- ja fotogalvaanikajaamasid," ütles Messner.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BNS/AFP

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: