Vene saadik: ka järgmisel aastal Venemaa oma naabreid ei ründa

Kiri Vene suursaadiku  jõulukaardil.
Kiri Vene suursaadiku jõulukaardil. Autor/allikas: ERR

Venemaa ei kavatse järgmisel aastal oma naabreid rünnata, kirjutas Venemaa suursaadik riigikogu väliskomisjoni esimehele Marko Mihkelsonile saadetud jõulukaardil.

"Lugupeetud Marko! Võtke vastu südamlikud uusaasta- ja jõulusoovid. Aga samuti kinnitused, et ka algaval, 2022. aastal ei kavatse Venemaa toime panna mitte mingeid agressiivseid tegusid oma naabrite vastu," kirjutas suursaadik Aleksandr Petrov vene keeles oma käsitsi kirjutatud õnnitluskaardil.

Kaardil olid jõulu- ja uusaastasoovid trükitud ka eesti ja inglise keeles.

Venemaa on koondanud Ukraina idaosa ümbruse aladele väidetavalt juba üle 100 000 sõjaväelase ning USA luure on hoiatanud, et Moskva võib talvel käivitada rünnaku lääne orientatsiooni võtnud Ukraina vastu.

Vägede koondamine on pingestanud Venemaa ja NATO suhteid ning eelmisel nädalal esitas Moskva lääneriikidele oma julgeolekunõudmised, mida vaatlejate hinnangul ei saa Lääs sisuliselt täita.

2015. aastast alates Eestis töötanud Petrov lahkub uue aasta algul ning Venemaa uueks suursaadikuks Eestis saab Vladimir Lipajev, kes on praegu Vene väliministeeriumi kaadrite osakonna direktori asetäitja.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: