President Karis: valitsus peab valitsema ja tegema otsuseid

Alar Karis.
Alar Karis. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

President Alar Karis märkis pärast esmaspäevast kohtumist peaminister Kaja Kallasega, et kõrgete energiahindade ajal peab abi jõudma võimalikult kiiresti kõigi abivajajateni.

Esmaspäeval, mil Reformierakond ja Keskerakond ei suutnud koalitsiooninõukogus jõuda kokkuleppele, milliseid lisameetmeid kehtestada kõrgete energiahindade hüvitamiseks, kohtus reformierakondlasest peaminister Kaja Kallas president Karisega.

Karis teatas esmaspäeva hilisõhtul sotsiaalmeedias, et Kallasega räägiti energiahinna kriisist ja koalitsiooni seisust.

"Neli lihtsat põhimõtet: valitsus peab valitsema ja tegema otsuseid; abi peab jõudma võimalikult kiiresti kõigi abi vajajateni; tuleb leida lahendused, mis leevendavad tulevikus praeguse hinnašoki kordumise; valitsuskoalitsiooni eest vastutavad kõik selle erakonnad võrdselt. Ja energiahinna kriis ei ole praegu ainus kriis, mis vajab nii parlamendi kui ka valitsuse tähelepanu," kirjutas Karis.

Kahe valitsuserakonna fraktsioonide juhid kinnitasid esmaspäeval "Aktuaalses kaameras", et teatud ühisosa on läbirääkimistel leitud ja teisipäeval loodetakse uute meetmete paketiga avalikkuse ette tulla.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: