Vabaduse väljakul toimus EKRE meeleavaldus kõrgete energiahindade vastu

{{1642846320000 | amCalendar}}

Vabaduse väljakul toimus laupäeval EKRE korraldatud meeleavaldus kõrgete energiahindade vastu. Eelkõige nõuab erakond elektri hinna langetamist.

Meeleavaldusel "Elektri hind alla!" esitab EKRE valitsusele kolm nõudmist - lõpetada elektriga kauplemine börsil, peatada Eestis CO2 kauplemissüsteemi kasutamine, kehtestada elektrile kui elanikkonna toimetuleku tagamiseks vajalikule kaubale hinnalagi.

EKRE esimees Martin Helme ütles meeleavaldusel veel, et riik peaks lõpetama tuule- ja päikeseparkide subsideerimise ning ehitada tuleks veeldatud maagaasi mahutid, et seda saaks osta USA-st või Norrast.

Helme sõnul ei taha teised poliitikud EKRE ettepanekuid kuulda, sest nad ei ole Eesti inimeste ja ettevõtjate, vaid rahvusvaheliste korporatsioonide ja spekulantide poolel.

"Inimesed, kui süsteem, milles me elame, muudab meid kõiki vaesteks pärisorjadeks, siis see süsteem on muutunud vaenlaseks ja see süsteem tuleb hävitada. Rahval on see võim. Eesti eest!" kõneles Helme

Meeleavaldusel esines kõnega ka Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) juhataja Varro Vooglaid.

Meeleavaldusel jäid silma loosungid kirjadega "Kodanikud ei pea rohepööret kinni taguma!", "Elektri hind alla!", "Börsihind on sigadus" jne.

Mitmed loosungid kutsusid üles ka valitsust tagasi astuma.

Lääne-Virumaalt piketile tulnud Kalmer ütles, et tuli piketile mure pärast, et elekter on tehtud luksuskaubaks.

"Näete ise, rahvas on tulnud välja, rahval on mure. Järjest süvenev majanduskriis, töötus," rääkis ta "Aktuaalsele kaamerale". Kalmer lisas, et ei mõista, miks on hinnaleevenduste osas mitu süsteemi.

Arno hinnangul on praegused elektritoetused rikaste jaoks.

Kohaletulnutele kinnitati rinnale Taaveti tähe sarnaseid kollaseid kuusnurki, millele oli kirjutatud sõna inimene. Kollast Taaveti tähte sundis Natsi-Saksamaa juute riietel kandma. Märke jagati riigikogu kirjadega kinkekotist.

"Poliitikute käest ei ole saanud sellist asja. Ärge EKRE-ga midagi seostage," ütles Urmas "Aktuaalsele kaamerale".

EKRE Tartu esindaja Silver Kuusik rääkis kokkutulnutele radikaliseerumisest, öeldes, et seda praegu veel ei tehta, kuid lisades, et ta ei välista, et rahva seast hakkab tulema radikaale.

Miitingu käigus toimus ka aktiivne EKRE-ga liitumise kampaania. "Varem ma toetasin Keskerakonda, aga praegu see mind ei rahulda," ütles Jelena, kelle hinnangul on praegu unustatud need, kes ei oska IT-vahendeid kasutada ning et EKRE tahab seda muuta.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Merili Nael, Tiina Jaakson

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: