Galerii: piirangutevastane meeleavaldus Toompeal ja Kaarli puiesteel

{{1643878860000 | amCalendar}}

Toompeale piirangutevastasele meeleavaldusele suundujad ummistasid oma sõidukitega neljapäeval kohati Kaarli puiestee ning politseil tuli sündmuskohal liiklust korraldada. Lisaks autokolonnile toimus samal ajal Toompeal ka SAPTK-i korraldatud meeleavaldus. Politsei teatel viidi üks inimene asjaolude selgitamiseks jaoskonda, aga kedagi kinni ei peetud.

"Vabaduse konvoi 2022" nimelise meeleavalduse algatajad plaanisid liikuda autodega kogu Eestist Toompeale.

Politsei suunas meeleavaldusele sõitvaid juhte Toompealt parkima mujale.

Kella 14 paiku teatas Põhja prefektuur, et sulges ajutiselt Kaarli puiestee Pärnu maantee ristist kuni Toompea tänavaga ristumiseni, kuna meeleavaldajad tekitasid parkivate sõidukitega ummiku. Läbi pääsesid vaid ühissõidukid. Kell 14.45 avas politsei taas Kaarli puiestee liikluseks.

Aktsiooniga samal ajal ehk algusega kell 11 korraldas Toompeal Rüütelkonna hoone ees meeleavalduse ka sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK).

Nagu juuresolevast galeriist näha võib, oli nii meeleavaldajaid kui ka politseinikke Toompeal ohtralt ning kohati läks nende vahel ka rüseluseks.

Kuigi SAPTK-il oli politseilt luba avaliku ürituse korraldamiseks, ei lubanud sihtasutuse juhi Varro Vooglaiu sõnul kinnisvara omanik Riigi Kinnisvara AS nendega kooskõlastamata Rüütelkonna hoone ette tribüüni üles seada. Siiski see tribüün üles seati ja miiting toimus.

Vooglaid kutsus üles valitsuse liikmete üle kohut pidama

Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) juht Varro Vooglaid kutsus kokkutulnuid mitte järgima valitsuse otsust, mille järgi kehtivad piirangud 21. veebruarini ja mitte kandma kaitsemaske, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Vooglaid rääkis, et kaitsemask on allutamise sümbol ja, et ajalugu on näidanud, et riigivõimu teostatakse kuritegelikult ja et kurjategijate üle tuleb mõista kohut.

"See, mida valitsus teeb nende mõistusevastaste piirangutega, kujutab endast kuritegevust ja varem või hiljem tuleb nende inimeste üle hakata kohut pidama täpselt nii nagu Nürnbergi protsessil peeti kohut inimsusevastaste kuritegude toimepanijate üle," hõikas rahvale Vooglaid.

Rahvas vastas üleskutsele hakata valitsuse liikmete üle kohut pidama nõustuva skandeerimisega "Jaa".

Politsei pressiesindaja teatel kedagi meeleavalduse ajal kinni ei peetud, üks liiklust takistanud inimene viidi asjaolude selgitamiseks jaoskonda, kuid hiljem vabastati.

Rüütelkonna hoone ees rahumeelselt kulgenud meeleavaldus ei lõppenud aga kõigile rahumeelselt. Politseinikud viisid ära ühe liiklust takistanud sõiduki omaniku, kes ei allunud politseinike korraldustele. Meeleavaldajad üritasid seepeale takistada politseibussi lahkumist ning loopisid politseinikke lumepallidega.

Osa meeleavaldajaist võtsid Toompealt suuna vabaduse väljakule, kus nende tähelepanu haaras vaktsineerimispunkt. Tehti üleskutseid siseneda vaktsineerimispunkti ning mõned meeleavaldajad tagusid punkti ust jalaga.

Toimetaja: Barbara Oja, Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: