Uuest nädalast kaob väliüritustelt koroonapassi nõue

{{1644313980000 | amCalendar}}
Foto: Ken Mürk/ERR

Valitsus otsustas, et alates järgmisest esmaspäevast ei pea enam väliüritustel osalemiseks koroonapassi näitama, teatas kultuuriminister Tiit Terik (KE).

"Palusin eelmisel nädalal teadusnõukojalt hinnangut välitingimustes toimuvate sündmuste puhul Covid-tõendi nõudmise vajalikkuse osas ja tegin ettepaneku kaotada väljas sportimisel koroonatõendi küsimise nõude. Teadusnõukoda oli peale arutelu ettepanekuga nõus, millele tuginedes langetasime valitsuses põhimõttelise otsuse, et 14. veebruarist kaob piirang täielikult," teatas Terik.

"See tähendab seda, et alates sõbrapäevast ei pea välitingimustes toimuvate sündmuste puhul enam koroonapassi näitama," täpsustas ta.

Terik rõhutas, et hoolimata piirangu kaotamisest peavad siiski kõik korraldajad ja harrastussportlased mõtlema ohutusele ja sellele, kuidas end viiruse eest kõige tõhusamalt kaitsta.

"Selle Covid-tõendi nõude kaotamine annab ühest küljest leevenduse neile inimestele, kellel ei ole täna kehtivat tõendit, aga ka neile, kellel see tõend on olemas. Aga pole tõesti tarvidust näiteks uisuväljakule või mujale välisporti tegema minnes tõendit ja isikut tõendavat dokumenti kaasas kanda," kommenteeris tervise- ja tööminister Tanel Kiik (KE).

Valitsus võttis teisipäeval vastu põhimõttelise otsuse. Täpsed tingimused, mille täitmisel võib välitingimustes tegevusi ja üritusi ilma Covid-tõendit kontrollimata teha, täpsustab valitsus korraldusega neljapäeval.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt (RE) tegi ettepaneku kaotada kella 23 piirang.

Teadusnõukoja juht ja Tartu Ülikooli rakubioloogia professor Toivo Maimets sõnas "Aktuaalsele kaamerale", et kellaajalise piirangu kaotamine või kaotamata jätmine on pigem poliitiline küsimus.

"Ega viirus ei hakka kell 23.01 levima ja selle tõttu me ei andnud ei poolt- ega vastusoovitust ettepanekule tund aega pikendada. See jääb ikkagi selgelt poliitiliseks otsuseks," selgitas Maimets.

Kiik ütles ERR-ile, et kellaajalised ja rahvaarvu piirangud jäävad praeguse seisuga paika.

"Mis puudutab just ööklubisid ja öist tegevust, siis seal paratamatult need riskid on mõnevõrra kõrgemad kui välistingimustes sporti tehes. Nende leevenduste arutelu juurde me tuleme tagasi tõenäoliselt järgmisel nädalal," rääkis Kiik.

17. veebruaril peab valitsus ostustama, kas koroona tõend kaotab siseriiklikult kehtivuse alates 21. veebruarist. Otsustamise aluseks on eelnev kümnepäevane periood, mis on juba alanud ning haiglasse jõudnud koroonasse nakatunud patsientide arv pole vähenemas. Kiige sõnul on veel keeruline öelda, millise otsuse valitsus 17. veebruaril koroonatõendite kohta teeb.

Maskikandmise kohustuse kaotamist Kiige sõnul valitsuses kaalutud praegu pole.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Anne Raiste, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: